in

Cardano ve Terra fiyat analizi: ADA ve LUNA son durumu nedir?

Cardano ve Terra fiyat analizi: ADA ve LUNA son durumu nedir?
Cardano ve Terra fiyat analizi: ADA ve LUNA son durumu nedir?

Kripto Para Haber – 4 Ağustos Cardano ve Terra fiyat analizi yazımızda, ADA ve LUNA cephesinde olan bitenleri gelin birlikte inceleyelim. Güncel olarak ADA 1,3 dolardan, LUNA ise 13.8 dolardan işlem görmekte. Aşağıda da özet niteliğinde maddelere gelin birlikte göz atalım:

  • Cardano 1,4 dolarda destek bulamadıktan sonra geri çekilmeye başladı.
  • Terra fiyatı %20’den fazla artarak 15$’dan işlem görüyor.

Cardano fiyat analizi: Destek ve direnç seviyesi nedir?

Cardano’nun yaklaşık 1,05 dolar seviyelerinden toparlanması, Temmuz’u 1,4 doların üzerinde kapatmayı amaçlıyordu. Ancak, özellikle yükselen kanalın orta sınırının üzerine çıktıktan sonra, yükseliş trendi giderek daha zorlu hale geldi.


Analiz yapıldığı sırada, ayılar son 24 saatte tahakkuk eden kazançları azaltmaya odaklanmış görünüyor. Ayrıca, ADA 1,35 dolarda bulunan geçici desteğini kaybetti. Düzeltme ilerledikçe, desteğin dört saatlik grafikteki 50 Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) 1,3 dolar civarında tutması bekleniyor.

RSI cephesine baktığımızda da orta hatta tutunuyor gibi gözüküyor ancak aşırı satım bölgesine çekilirse, Cardano’nun haftayı 1,3 doların altında kapatmasını ve belki de desteği 1,25 dolarda yeniden test etmesi mümkün olabilir.

Terra fiyat analizi: Boğalar kontrolü hangi seviyede ele alacak?

Terra, hafta ortasında kayda değer kazançlar elde ederek diğer altcoinlerin düşüş trendinden ayrıldı, ancak piyasanın geri kalanı artan genel baskıyla uğraşıyor.

Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi (RSI) tarafından vurgulandığı gibi, esas olarak aşırı alım koşulları nedeniyle bir düzeltme yapılıyor gibi görünüyor. Aşağı yönde, desteğin 12,5$ olması bekleniyor; Burada, boğalar yeniden toplanabilir ve 17.5 dolara doğru başka bir yükselişi yürütmeyi planlayabilirler.

MACD göstergesinin kısa vadede yükseliş trendinin bozulmadan kalmasına yardımcı olabilecek bir yükseliş dürtüsü olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca, 50 SMA önümüzdeki zamanlarda 200 SMA’nın üzerine çıkarsa, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 22.5$’a doğru başka bir yükseliş trendi olma olasılığı artabilir.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Axie Infinity fiyat tahmini: AXS düşüş sinyali mi veriyor?

Axie Infinity fiyat tahmini: AXS düşüş sinyali mi veriyor?

XRP fiyat analizi: Destek hattının kırılması neyi ifade ediyor?

XRP fiyat analizi: Destek hattının kırılması neyi ifade ediyor?