Cardano bu metrikte Bitcoin'i geride bıraktı! Ne anlama geliyor?
Cardano bu metrikte Bitcoin'i geride bıraktı! Ne anlama geliyor?

Cardano bu metrikte Bitcoin’i geride bıraktı! Ne anlama geliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Genel sektör olgunlaştıkça farklı kripto para projeleri piyasa hakimiyeti için mücadele ediyor. Bu doğrultuda, daha fazla kullanım alanına sahip projeler, yatırımcılar arasında ilgi uyandırıyor gibi görünüyor.

MBLM Top Brand Intimacy 2022 raporuna göre, merkezi olmayan blockchain Cardano (ADA), 52,6 bölüm puanı ile en iyi kripto para birimi markası olarak ortaya çıktı.

Cardano, araç üreticisi Ford ve gıda işleme firması Nestle gibi diğer ana akım markaları geride bırakarak genel olarak 26. sırada yer aldı. Bitcoin (BTC) dijital varlık markaları arasında ikinci sırada yer aldı ve genel olarak 30. sırada yer aldı ve onu 111 genel sıralama ile Polkadot (DOT) izledi. Aynı zamanda, Ethereum (ETH) 120. sırada yer aldı.

MBLM’nin Marka Yakınlığı Çalışması, duygulara dayalı en büyük markalara odaklanır ve sıralama, tüketicilerin kullandıkları ve sevdikleri markalarla nasıl bağ kurduğunu değerlendirmek için Yapay Zeka teknolojisinden faydalanır.

Araştırma, 0 ile 100 arasında bir bölüm puanına dayalı olarak yoğunluğu ve aşamaları gözden geçirerek samimiyeti ölçer. Puan ne kadar yüksekse, bir markayla olan duygusal ilişki o kadar yoğundur.

Cardano, Bitcoin’den nasıl daha iyi performans gösterdi?

Araştırmaya göre, Cardano geliştiricilerinin çeşitli girişimleri, varlığı, yaygın olarak sahip olunan ve ticareti yapılan bir kripto para birimi olan Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye itti.

Özellikle, Cardano’nun konumu, daha düşük yatırım maliyetlerine ve riskleri en aza indirme yeteneğine ve ağı tüm fark yaratanlara hizmet etmeyi amaçlayan bir platform olarak tanıtan markalaşmaya bağlandı.

“Cardano, azınlığın yanı sıra çoğunluk için de olanak yaratmak ve olumlu küresel değişim getirmek için gerekli araç ve teknolojilere sahip bir blockchain platformudur. Bu, Cardano’nun neden kullanıcılarla duygusal bağlantılar ve daha güçlü bağlar kurmaya öncülük ettiğini açıklayabilir”

Örneğin, ağ, blok zincirini daha ölçeklenebilir hale getirmeyi vaat eden Vasil Hard Fork güncellemesine hazırlanıyor. Ek olarak, daha önce bildirildiği üzere Cardano, 2021 boyunca GitHub’da en gelişmiş kripto projesiydi.

Bitcoin tüketicilerin hayatlarına daha çok yerleşti

Başka bir yerde MBLM, Bitcoin’in Cardano’nun gerisinde kalmasına rağmen, varlığın, tüketicilerin günlük varlığının önemli bir parçası olarak öne çıkmanın yanı sıra, kullanıcıların günlük yaşamlarına daha fazla yerleştiğini belirtti.

Sektörün 19 endüstri arasında sekizinci sırada yer almasıyla kripto para birimlerinin listeye ilk kez dahil edildiğini belirtmekte fayda var.

“Bu, kullanıcıların geleneksel finansal hizmetlerle ilgili artan hayal kırıklığının göstergesidir. Bu kurumlara duyulan güvenin azalması ve küçümsemenin artması, yatırımcıları bir alternatif aramaya yöneltebilir”

Genel olarak MBLM, kripto para birimlerinin yerleşik finansal hizmetlerden daha iyi performans gösterdiğini ve her iki endüstrinin geleceğini etkileyecek bir faktör olduğunu kabul etti.

finbold


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: