in , , ,

Cardano Alonzo White hard fork güncellemesiyle ilgili son gelişmeler

Cardano fiyat analizi: ADA için teknik görünüm ve beklenen yön
Cardano fiyat analizi: ADA için teknik görünüm ve beklenen yön

Kripto Para Haber Cardano, Alonzo White hard fork’u başarıyla kullandığını açıkladı. Cardano böylece akıllı sözleşmelere giden yolda büyük adım atmış oldu.

Input Output Hong Kong’a (IOHK) göre Cardano’nun Alonzo hard fork güncellmesi başarıyla hayata geçti. IOHK 15 Temmuz tarihinde yayınladığı tweetlerde ağın şimdiden başarılı bir şekilde blok yaptığını söyledi.


Alonzo hard fork güncellemesi, Cardano için akıllı sözleşme işlevselliğinin önünü açan önemli bir adımdı. Tam sürümün yayınlanma tarihi ise Ağustos ayı olacak. Yeni güncelleme, Merkezi olmayan piyasa (DeFi) uygulamalarına ev sahipliği yapma yeteneği de dahil olmak üzere Cardano ağına önemli yenilikler getirecek.

Birçok kullanıcı Alonzo White hard fork sürümünden sonra ADA’nın potansiyelinin ve fiyatının patlamasını bekliyor. Hard fork, özellikle akıllı sözleşmeleri uygulama zorluğuyla ilgilenen yeni özellikler getirecek.

ProjectCatalyst üyelerinin ve daha fazla Plutus ortağının ağa katılacağı da duyuruldu. Alonzo White Network’te yüzlerce kişinin olacağıyla ilgili haberler yapılıyor. ProjectCatalyst ayrıca ağ için çeşitli DeFi uygulamalarının da finansını sağladı.

Birçoğunun Cardano’nun yüzü olarak gördüğü IOHK CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hoskinson da YouTube’da Alonzo hard güncellemesiyle ilgili açıklamalar yaptı. Alonzo test ağı hakkında güncellemeler ve geliştirme ile ilgili olumlu bir konuşma yaptı.

Cardano (ADA) emin adımlarla ilerliyor!

ADA son 12 ayda oldukça başarılı oldu. Yaşanan başarı tokenin fiyatına da yansıdı. Bu akıllı sözleşme işlevinin yanı sıra boru hattına da da birkaç önemli özellik gelecek. Bu güncellemeden sonra ölçeklendirme ve yönetim var ancak çok daha fazla zaman alabilir.

Cardano, boğa koşusu sırasında en iyi performans gösteren coinlerden biri oldu. Ayrıca, eToro platformunda en çok tutulan varlık olarak Bitcoin’i de geride bıraktı. ADA fiyat artışının arkasındaki ana nedenlerden biri olarak Alonzo çatalına atıfta bulundu.

Grayscale Investments, ADA tokenini büyük sermayeli fonuna ekleyerek varlığı üçüncü en büyük kripto birimi haline getirdi. ADA, Grayscale’in portföyünde BTC ve ETH’nin arkasında yer alıyor.

Şekil 1. ADA fiyat analizi

ADA’nın Haziran 2021 tarihinde kaydedilen 650.000’den fazla stake adresiyle kullanıcı etkinliği de arttı. Stake edilen ADA’nın tahmini toplamı, toplam arzın % 70’inden fazlası olan 29 milyar dolar değerine karşılık geliyor.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uniswap DeFi fonu, yarım milyonluk satışa gelen eleştirilere yanıt verdi

Uniswap DeFi fonu, Uni coin satışına gelen eleştirilere yanıt verdi

ABD hükümeti, siber saldırılara karşı aldığı önlemleri sıkılaştırıyor

ABD hükümeti, siber saldırılara karşı aldığı önlemleri sıkılaştırıyor