Cardano değerini 4 ayda ikiye katlıyor! Peki bunun nedeni nedir?

Popüler altcoin Cardano
Charles Hoskinson, Cardano'nun gelişen piyasalarda Libra’dan daha etkili olacaklarını düşünüyor

Son birkaç ay içinde fiyatta büyüyen birkaç kripto para birimi var. Bunlardan biri, sadece dört ayda %100 fiyat artışı kaydeden Cardano (ADA).  Ancak bu fiyat artışının arkasındaki nedenler nelerdir?

Cardano fiyatı dört ayda iki katına çıkıyor

Cardano, piyasadaki en popüler dijital para birimlerinden biri. Dijital varlık, kripto para birimini satın alan ve son aylarda fiyat artışına yardımcı olan birçok yatırımcıyı kendine çekti. Aralık 2018’de, dijital para bir yıldan daha uzun bir süre içinde en düşük noktasına geriledi. Cardano piyasadaki diğer kripto para birimlerinde olanlara benzer  şeyler yaşadı. O sırada, Cardano 0,0296 dolar ve 0,00000845 BTC civarında işlem gördü.

Ondan sonra, kripto para birimi 0,0925 ABD doları ve 0,00001863 BTC’ye ulaşmasını sağlayan bir fiyat artışı yaşadı. Bu, USD değerinde %212, BTC değerinde %120’lik bir artışı temsil ediyor. Peki sanal para birimi neden bu kadar olumlu bir şekilde performans göstermeye başladı? Bu kripto paranın değerinin arttırmasına yardımcı olan şeyler var. İlk şeylerden biri Ledger Nano S’ye eklenmeyle ilgili. Ledger, dünyanın en popüler donanım cüzdan üreticilerinden biri. Şirket, Ledger Nano S donanım cüzdanını satıyor ve kullanıcıların özel anahtarlarını çevrimdışı saklamasını sağlıyor.

Cardano, pazardaki en büyük 9. dijital varlık oldu

Bununla birlikte Ledger Nano S’e, yakın zamanda Cardano’ya yönelik destek eklendi. Bu, Cardano topluluğunun uzun zamandır talep ettiği bir şeydi. Artık kullanıcılar fonlarını bu cüzdanda saklayabiliyorlar, yatırımcıların daha fazla miktarda ADA satın alması ve güvenli bir şekilde saklaması mümkün. Söylemeye değer başka bir şey, Cardano’nun yakında Coinbase tarafından desteklenebileceği.

Popüler kripto para birimi ticaret platformu Temmuz 2018’de Cardano da dahil olmak üzere birkaç yeni dijital varlığı ekleme konusunu araştırdıklarını duyurdu. O sırada Coinbase,  Basic Attention Token (BAT), Stellar Lümens (XLM), ZCash (ZEC) ve 0x (ZRX) için destek sağlamak istediklerini açıkladı. Bu dijital varlıkların tümü, Cardano hariç, platforma zaten eklenmiş durumda. Coinbase, yatırımcıların Cardano’ya erişiminin kolay bir yolunu sağlayacak. Bütün bunlar, Cardano’nun pazardaki erişimini büyütmesine ve genişletmesine yardımcı oldu. Bu yüzden Cardano, pazardaki en büyük 9. dijital varlık oldu.

Usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz ne düşünüyorsunuz?