in , , ,

Büyük ABD bankası, kripto paralar için dijital birim kuruyor

ABD Bankaları Kripto paralar için dijital birim kuruyor
ABD Bankaları Kripto paralar için dijital birim kuruyor

Kripto Para Haber – Kurumsal müşterilerden gelen talebin artmasından sonra State Street, Kripto para birimi yatırımlarına odaklanan bir dijital birim kurmaya karar verdi.

Amerika’nın ikinci en eski bankası State Street Corporation, kripto para birimi girişimlerine odaklanmak için dijital bir birim kuracak. Bu, Yönetim Altındaki Varlıklarda (AUM) 40 milyar doları aşan bankacılık kuruluşunun, platformu aracılığıyla Kripto ticaretine olanak sağlayacağını söylemesinden kısa bir süre sonra geldi.


State Street dijital birim kurdu

Finance Times, State Street’in kripto para birimi endüstrisi ile ilgili son girişimini bildirdi. Dev banka, kuruluşun kurumsal müşterilerinin Kripto varlıklarıyla etkileşime girmesine izin verecek yeni bir dijital bölüm oluşturma planlarını paylaştı.

Bölümün yetkilisi Nadine Chakar, State Street Digital’in, dijital varlıklara yönelik talebi son birkaç ayda %300 oranında müşterilerin artan iştahının ardından geldiğini söyledi.

“Bunun hızla ilerlediği bir kırılma noktasındayız. Kriptoda bağış alan kurum ve vakıflardan telefonlar alıyoruz ve bununla ilgili ne yapacağız? Bilançolarına Kripto para eklemeyi düşünen şirketler görüyoruz.”

Yeni girişimin, büyük banka ile çeşitli akademik kuruluşlar ve yerel düzenleyiciler arasındaki iş birliğinin sonucu olacağı açıklandı.

ABD, sektördeki düzenleyici tutumunu geliştirmeye hazırlanırken Chakar, bankanın “düzenleyici bir bakış açısıyla desteklemelerine izin verilen kripto hizmetlerindeki her şeyi destekleyeceğini” söyledi.

Düzenleyicilerimizle iletişim seviyemiz oldukça yoğun.”

State Street’in yakın zamanda Londra merkezli bir kripto şirketi olan Puremarkets tarafından dijital varlık ticaretinde kullanılması için Currenex platformunu sağladığını belirtmekte fayda var.

ABD Bankaları ve kripto para

Amerikan bankaları, kripto para endüstrisine yıllar boyunca mesafeli durduktan sonra son birkaç ay içinde konumlarını değiştirdi. Yarım düzine ABD devi, State Street’e benzer şekilde yüksek müşteri talebini öne sürerek, çeşitli çabalarla dijital varlık alanına dâhil olma planlarını açıkladı.

En eski ABD bankası olan BNY Mellon, bu yılın başlarında saklama hizmetlerini başlattı ve bu trende öncülük etti. Kısa bir süre sonra, eğilime Morgan Stanley de katıldı. Wall Street devi, kurumsal müşterilerinin üç fon aracılığıyla BTC’ye katılımını sağladı ve bir düzine kendi fonu için Bitcoin satın almak için başvurdu.

Goldman Sachs ve JPMorgan gibi daha önceki tanınmış ve önceleri saldırgan tavırlar sergileyenlerde bu çoğunluğa katıldı. Goldman, bir Bitcoin ETF için bile başvuruda bulunurken, JPM CEO’sunun endişelerine rağmen aktif olarak yönetilen bir BTC fonu başlatmak istediği bildiriliyor.

Bu haber ilk olarak cryptopotato’da yayınlanmıştır.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IMF El Salvador'un Bitcoin bombasından rahatsız – İşte nedeni

IMF, El Salvador’un Bitcoin bombasından rahatsız: İşte nedeni