in ,

Butan Krallığı ulusal kripto para birimi başlattı!

Butan Krallığı ulusal kripto para birimi başlattı!
Butan Krallığı ulusal kripto para birimi başlattı!

Butan Krallığı, kendi ulusal kripto para birimini başlatan ilk ülkelerden biri haline geliyor: Prizm hazır.

Butan Krallığı kendi kripto para birimini çıkardı

Bir basın açıklamasına göre, Butan Krallığı Prizm adlı ulusal kripto parasını başlattı. Yeni çıkarılan kripto para Krallığın fiat para birimi ile aynı haklara sahip olacak ve eşit şartlarda kullanılabilir olacak. Kripto para biriminin son birkaç yıldır geliştirilme aşamasında olduğu ve dünya çapında farklı ülkelerde testlere tabi tutulduğu ve paraminasyonun yapıldığı söyleniyor. Şimdi Prizm parlamaya ve tüm ülke sakinleri tarafından kullanılmaya hazır. Butanlı geliştiriciler orijinal bir şekilde kripto madenciliğine yaklaştı. Büyük çiftlikler, dijital para biriminin çıkarılması üzerindeki gücü ele geçiremeyecek, çünkü madencilerin rolü ağın en fakir üyelerine gidiyor:


Prizm e-cüzdanı Butan’ın her bir sakini için verilecek. Bu, kripto para birimini kullanmanıza ve onunla yapılan alışverişler için ödeme yapmanıza izin veren küçük bir elektronik cihazdır. Vatandaşlar ayrıca akıllı telefonları ve bilgisayarlarıyla kripto para birimini de kullanabilecekler. Krallık’taki tüm yazar kasalar ve mağazalar Prizm kripto para birimi cihazları ile donatılacak.

Prizm piyasaya çıkmaya hazır

Her Butan vatandaşı 100 Prizm alacak ve hükümet ek olarak kripto para birimlerine 50 milyon dolar yatırım yapacak. Böylece, ülke sakinleri yakın bir zamanda para birimini alabilecek ve kullanabilecekler. Hükümetin planına göre, yeni para basma ihtimalinin hem ülkenin hem de vatandaşlarının zenginleşmesini mümkün kılacağını anlamak önemlidir.

Basın açıklamasına göre, ulusallaştırmaya rağmen, Prizm tam ademi merkeziyetçilik ve düşük işlem maliyetleri ile karakterize ediliyor ve bu da kripto parayı yaygın kullanım için uygun hale getirecek ve bilgi için rekabetçi olacak. Basın açıklamasında Ngultrum borsasının Butan boyunca açık olacağı ve tüm perakende satış noktalarının yeni para birimini kabul etmeye başlaması gerektiği söyleniyor.

News.U.Today

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BitMEX kazası engel olamadı: XRP yükselişini sürdürüyor

Ripple’ın XRP satışlarının detayları ortaya çıktı! Bakın rakamlar neyi gösteriyor

Dev borsanın XRP likiditesi rekor kırdı!

Ripple (XRP) için şimdi sırada ne var? Ünlü analist cevaplıyor