in , ,

Bugün Cardano için büyük gün!

Shelley Cardano
Shelley Cardano fiyatlarını uçuruyor

Cardano (ADA) fiyatlarında son 1 ay içerisinde baş döndüren hareketlilik yaşandı. ADA/USD paritesi 1 ay içerisinde %100 değer kazanarak 7.5 cent’ten 15 cent’in üstüne çıktı. Aşağıdaki grafikte ADA fiyatlarında son dönemde yaşanan canlılığı görüyoruz.


ADA fiyatları 15.4 cent düzeyinde ret yedikten sonre 14 cent bandına geriledi. Cardano 3.644 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile 7’inci büyük kripto para.

Bugün Cardano için büyük gün!

Cardano fiyatlarında son 1 ayda yaşanan değer artışından Cardano’nun uzun süredir üzerinde çalıştığı Shelley güncellemesi etkili oluyor. Cardano Shelley güncellemesinin hardfork’u bugün, 29 Temmuz’da, gerçekleşiyor.

Cardano blockchain ağında önemli bir güncellemeye giderek PoS (varlık yükü) sistemine geçiyor. PoS siteminde blockchain ağını yöneten mandenciler sisteme belli miktarda ADA coin stake (depozito) etmeleri gerekiyor. Shelley güncellemesi ile Cardano ağı yoğun elektrik ve donanım sarfiyatından kurtulmuş olacak.

Cardano, PoS tipi madencilikten önce PoW ( iş yükü) madencilikte faaliyetlerini sürdürüyordu. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların blockchain’leri hala PoW ile çalıştırılıyor. PoS sistemi ile Cardano ağını daha hızlı hale getirmeyi planlıyor.

Cardano beyaz kâğıdında 5 önemli aşamadan bahsediliyor. İlk aşama Byron ve sonraki aşamalar sırasıyla Shelley, Goguen, Basho ve Voltaire.

Cardano bugün yaşanacak hardfork ile Byron ağından Shelley ağına taşınıyor.

Cardano’nun Shelley güncellemesi ile Ethereum 2.0 güncellemesi birbirleri ile kıyaslanıyor. Ancak Cardano, Ethereum’a göre birkaç adım önde çalışmalarını yürütüyor.

ADA fiyatları şimdilik konsolidasyon sürecinde. Eğer sorunsuz bir hardfork yaşanırsa ADA fiyatları prim yapmaya devam edebilir.

Bravenewcoin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tezos ve Dash fiyat analizi: XTZ ve DASH için beklenen yön, teknik görünüm ve önemli seviyeler

En büyük kurumsal Bitcoin yatırım şirketinin sanal para serveti parmak ısırtıyor!

DeepTradeBot ile yatırımlarınızı güçlü yapay zekaya emanet edin