in , ,

Bu üç kripto para dip noktasını görmüş olabilir: Yükseliş mi geliyor?

Bu üç kripto para dip noktasını görmüş olabilir: Yükseliş mi geliyor?
Bu üç kripto para dip noktasını görmüş olabilir: Yükseliş mi geliyor?

Kripto Para Haber Düşüşte satın almak için bir sonraki kripto para birimini mi arıyorsunuz? Bu yazımızda dip fiyatı görmüş olma ihtimali bulunan birkaç kripto para hakkında bilgi vereceğiz.

Ripple (XRP)


XRP, kurumlardaki benzersiz kullanım durumu göz önüne alındığında dikkat çekiyor.

Düşük maliyetli, yüksek hızlı, sayısız ödeme imkanı sunan hizmetleri sağlayan Blockchain şirketi Ripple Labs, büyük uluslararası pazarlarda ortaklıklar kazandı.

İşlem ücretleri 0,00001 XRP kadar düşük olup, onu cüzdandan cüzdana toplu varlık aktarımı için en iyi kripto para birimi haline getiriyor.

XRP, Aralık 2020’den bu yana çok fazla oynaklık gördü. Şirkete karşı SEC davasının kamuya açıklanmasının ardından XRP değeri %14 düştü.

Bununla birlikte, son birkaç ay kripto para biriminin kendisini toparladığını gördü ve düşmeden önce 15 Nisan’da 1,75$ rekorunu kırdı.

Kripto piyasası çöküşü, XRP ve diğer altcoinlerin BTC ile birlikte acı çektiğini gördü, ancak 40 sentin üzerinde işlem görmeye devam etti.

Blockchain şirketi mahkemede kendisi için bir dava açarken, bir kazanç veya uzlaşma, XRP’nin eski zirvelerini yeniden kazanmasına imkan sunabilir.

Dash (DASH)

Başlangıçta XCoin olarak adlandırılan Dash, yazılım geliştiricileri Evan Duffield ve Kyle Hagan tarafından kuruldu.

Blockchain platformu, güvenilir bir şekilde transferi sağlayan hızlı, ucuz bir küresel ödeme ağı oluşturmayı hedefliyor. Proje ekibine göre Dash, daha güçlü kullanıcı gizliliği ve daha hızlı işlem hacmi sağlayarak Bitcoin ağını iyileştirmeyi amaçlıyor.

Birkaç kripto protokolü gibi, DASH’de yüksek oynaklık dalgaları yaşıyor. 2017’de rekor seviyede bir yıl geçirdikten yani 1.493,59 $’dan işlem gördükten sonra DASH, değerinin son üç yılda %70’ten fazla azaldı.

120.21$’dan işlem gören DASH, önceki 13 Temmuz’a göre %4 daha düştü.

Ancak piyasa baskıları başlamadan önce 426,69 dolara yükseldi. Bununla birlikte, kripto piyasasındaki bir toparlanma ile önümüzdeki birkaç ay içinde 1.000 dolarlık direnç seviyesini test ettiğini görebilme ihtimali var.

Bitcoin (BTC)

Oldukça merkezsiz ağ protokolü ile tanınan Bitcoin, merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan varlık aktarımına olanak sağlar.

2008 yılında  Satoshi Nakamoto tarafından yaratılan Bitcoin, Blockchain ve merkezsizlik çağını başlattı. Bitcoin, piyasa değerine göre en büyük ve en popüler kripto varlık. Kripto pazarının %45’inden fazlasını kontrol eden Bitcoin’in olası bir fiyat oynaklığı ile birçok kripto paralarını etkiler.

Bitcoin, Mayıs ayında 65.000 dolarlık fiyatı kırdığında piyasayı 2 trilyon dolarlık rekor bir değere taşıdı. Değerinin yarısını kaybetmiş olsa da BTC hala en çok rağbet gören dijital varlıklardan birisidir.

Pek çok yatırım şirketinin temel varlık olarak BTC ile yatırım araçlarını piyasaya sürmesiyle bu, talebi artırdı.

Çoğu ülkeler BTC’yi yasal bir para birimi olarak benimsiyor. Bu yıl para birimi olarak Bitcoin’i kabul edecek bir diğer Latin Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin’i para birimi olarak kullanıma açmıştır.

Paraguay da bu Bitcoin’i para birimi olarak kullanmaya olumlu bakıyor. Bu dijital varlığa artan ilgi, satın alınacak bir sonraki kripto para biriminden biri haline getirir. İlerleyen zamanlarda ülkelerin ilgisi daha da arttığı taktirde Bitcoin’de bir olumlu hareketlilik görülebilir.

Bu yazı ilk olarak insidebitcoins.com’da yayımlanmıştır.


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

 

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

El Savador'u Paraguay ve Panama mı takip ediyor?

Paraguay Bitcoin yasası taslağı ortaya çıktı! İşte detaylar

NFT çılgınlığı hangi altcoinleri yükseltiyor? Bu kripto paralar NFT'den etkileniyor!

NFT pazarına artan ilgi Ethereum fiyatını yeni seviyelere itebilir