Bu teknik gösterge Bitcoin’de (BTC) en az yüzde 30 düşüş ön görüyor

bitcoin pazar payı
Bitcoin pazar payı artıyor, ancak yakında geri çekilebilir

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, Bitcoin ’in 7.800 ila 8.000 dolar arasında oldukça dar bir aralıkta hareket ettiğini gördük. Bununla birlikte, kripto para, 3 günlük grafikte önemli bir gösterge, popüler bir traderin belirttiği gibi, ortalama yüzde 30’dan daha fazla fiyat düşüşünü öngörüyor.

Bitcoin 3 günlük grafiğinde 92-92 RSI aralığına dokundu

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, birkaç gündür 7.800 ile 8.000 dolar arasında işlem görmeye devam ediyor. Şu anda, alıcıların 8 bin dolarlık direnci kıramadığı görülüyor.

Bununla birlikte, kripto paranın ana destek noktası olan 7.500 dolara tutunmayı başardığını da görüyoruz.

Bununla birlikte, popüler bir Bitcoin traderi, kripto paranın önemli bir teknik göstergeye dokunduğunu Twitter’da bahsetti. Crypto Thies’e göre BTC, üç günlük grafikte 92-95 RSI’ya dokunuyor. BTC/USD grafiğinde RSI, her bu seviyeye çıktığında fiyatın önümüzdeki aylarda yüzde 30’dan fazla düştüğünü belirtiyor.

https://twitter.com/KingThies/status/1137954370689966080
 BTC, 2015 yılından bu yana 3 günlük grafikte her zaman 92-95 RSI’ya dokundu, fiyat devam etmeden önce, önümüzdeki aylarda yüzde 30’dan fazla değer kaybetti.
Son zamanlarda aynı RSI aralığına dokunduk. Bu sefer farklı olacak mı? Eğer öyleyse, bu en az 6.5k dolara bir düşüş anlamına gelir.

Bitcoin’in fiyatı şu andaki değerinden yüzde 30 değer kaybederse, 5.400 dolar seviyelerine kadar geriler. İlginç bir şekilde, bu, başka bir traderin de son zamanlarda değindiği nokta. Ona göre, 5.400 doların altına düşmek ciddi bir ayı piyasası sinyali olarak kabul edilecektir.

Tarih tekerrür mü edecek? Yoksa yeni bir güçlü yükseliş trendi gelir mi?

Her şeyden önce, teknik göstergelerin her zaman fiyatın kesin hareketini öngörmediğine dikkat etmek önemli. Bu, özellikle volatil ve yeni gelişen kripto paraların bulunduğu piyasa için daha da geçerlidir.

Diğer bir notta, yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin şu ana kadar 7.500 dolar destek seviyesinde güçlü kalmayı başardı. Eğer kripto para gerekçelerini koruyabilirse ve şu an geçmiş dönemlerdeki gibi 92-95 RSI’ya dokunmasına rağmen yüzde 30 azalmazsa, bu aynı zamanda güçlü bir yükseliş sinyali olarak da görülebilir.

Her durumda, 3 günlük grafikteki 92-95 RSI’ya dokunduktan sonra tarih tekerrür edecek mi? önümüzdeki günlerde şahit olacağız.

cryptopotato

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir