in ,

Bu sabah Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin neden yükseldi? 28 Temmuz

Bu sabah Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin neden yükseldi? 28 Temmuz
Bu sabah Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin neden yükseldi? 28 Temmuz

Kripto Para Haber – Washington DC’den gelen olumsuz haberler, Robinhood’un yatırımcılarının yeni bir özelliği kullanıma sunduğuna dair olumlu haberlerle birlikte Ethereum, Dogecoin ve Bitcoin’in değerleri şu şekilde gözlemlendi:

Ethereum (ETH) %1,5
Dogecoin (DOGE) %1,8
Ve kripto endüstrisinin öncüsü Bitcoin (BTC) %5 oranında sağlam bir değer kazanımı gösterdiler.


Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’i yükselten sebepler neler?

İyi haberlerden başlamak gerekirse Bloomberg dün, yakında halka arz olacak Robinhood’un “kullanıcılarını kripto para ticaretinde yaşanan dalgalanmalara karşı daha iyi korumayı” vadeden yeni bir özellik geliştirdiğini bildirdi.

“Fiyat dalgalanma koruması” olarak adlandırılan bu özellik, dramatik fiyat değişimleri durumunda “tekrar eden siparişleri atlamayı veya seçtiğiniz miktardan daha az satın almayı” vadediyor.

Bu noktada elde bulunan ayrıntılar az olsa da özelliğin arkasındaki fikir, bir yatırımcının Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin fiyatları önemli ölçüde düştüğü zaman satın alma işlemlerini atlamayı ve böylece ‘düşen bir bıçağı tutmaya çalışmaktan kaçınmayı’ seçebilecek gibi görünüyor.

Tam tersi, fiyatlar yükselirken bu özellik sayesinde müşteriyi amaçladığından daha fazlasını satın almaktan koruyabilir.

Böyle bir özelliği kullanmak, herhangi bir Robinhood müşterisinin satış durumunda ucuz fiyatlardan vazgeçmesine veya fiyatlar yükselirken bir ralliyi kaçırmasına neden olabilir.

Yine de, birisinin yanlışlıkla çok fazla parayı riske atmayacağını bilmesinin gönül rahatlığı, her iki durumda da çekici olduğunu bir seçenek olduğunu kanıtlayacak ve kripto para birimine yatırım yapan yatırımcıların önündeki bir engeli kaldıracaktır.

Kripto para piyasası için kötü haber de mevcut

Kripto para piyasası için böyle iyi bir haber gündemdeyken aynı zamanda Washington’dan kötü bir haber var.

CoinDesk’in bildirmesine göre, Pazartesi günü Senatör Elizabeth Warren, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’a yazdığı bir mektupta kripto para birimlerinin finansal sistem için oluşturduğu artan risklere karşı eleştiride bulundu ve yeterli düzenleme eksikliğinden giderek daha fazla endişe duyduğunu söyledi.

2 trilyon dolarlık kripto para piyasasını ABD ekonomisi için sistemik bir risk olarak nitelendiren Warren, değişken kripto fiyatlarının ekonomi için benzersiz tehditler oluşturduğunu ve kripto para piyasasındaki maddi sıkıntının finans sektörüne yayılabileceği konusunda uyardı.

Bugüne kadar Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımcıları senatörün endişelerini paylaşmıyor gibi görünüyordu. Ancak, kripto para ticaretine bir hükümet kısıtlaması geliyorsa belki de endişelenmeye başlamalılar.

themotleyfool


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İtalya'nın dev futbol kulübünden milyonlarca euroluk Blockchain anlaşması!

İtalya’nın dev futbol kulübünden milyonlarca euroluk Blockchain anlaşması!

Bitcoin fiyat analizi: 40 bin dolar barajıyla flört eden BTC için sırada ne var?

Bitcoin ve Ripple fiyat analizi: BTC ve XRP yükselecek mi?