in , , , ,

Bu gösterge ayı piyasasının sona erdiğinin işareti olabilir mi?

Bitcoin bir ayı piyasasında mı? Şu dönemde yatırım stratejimizi nasıl belirlemeliyiz?
Bitcoin bir ayı piyasasında mı? Şu dönemde yatırım stratejimizi nasıl belirlemeliyiz?

Kripto Para Haber- Bitcoin, son 7 gün içinde kendisini 32.000 ve 36.000 dolar aralığında konsolide etti. BTC haftalık en yüksek 36.460 dolar ve 32.775 dolar en düşük seviyesinde işlem gördü. BTC’nin fiyat seviyesi uzun vadeli bir konsolidasyon dönemine giriyor olabileceğinin bir göstergesi olabilir. BTC etkileri özellikle hash oranı ve madencilik algoritmasıyla ilgili olarak birkaç başka ölçümde de görülebilir.

Şekil 1. Bitcoin günlük fiyat analizi

Bitcoin göçü

Bitcoin’in yaşadığı Çin engelleri piyasayı oldukça olumsuz etkilemişti. Hash oranı Bitcoin tarihinin en büyük düşüşünü yaşadı. Ortalama Blok Aralığı, blockchaindeki her bloğun madenciliği için geçen süreyi gösterir ve hash gücü düştüğünde “zaman” artar.


Bu hafta BTC 24 saatlik ortalamasında bir bloğun kazılması için geçen süre 32.6 dakika olarak kaydetti. Bu, ortalama 600 saniyelik blok süresinden % 226 daha uzundu. Bu ortalamanın geçici olması muhtemel olsa da, büyük madencilik göçünün etkisi olduğu düşünülüyor.

Şekil 2. Bitcoin ortalama blok aralığı

BTC’nin mevcut hash oranı henüz fiyatlanmadığı 2009 yılındaki ortalama hash oranındaki düşüşle aynı hizada yer alıyor.

Şekil 3. Bitcoin tarihindeki en yavaş blok aralığı

Normalde, ağdaki hash oranı 160 EH/s ile 200 EH/s arasında değişiyor ortalaması ise 180 EH/s. Bu hafta hash oranı blok süresi tarihi düşüş yaşadı. Hash oranı 65 EH/s’lik yerel bir düşük seviyeye kadar geriledi. Son zamanlarda, Çin’deki madencilik yasakları nedeniyle hash oranı 88-110 EH/s arasında dalgalanıyor. Hash oranı düşüşünün mevcut ortalamanın % 38 ile % 49 altında olduğu tahmin ediliyor. Bu düşüş zorluk protokolünün de etkilenmesine neden oldu.

Şekil 4. Bitcoin ortalama hash oranı

Zorluk şeridi, ayarlanan protokol zorluğunun etkilerini gösterir. Bu hafta tarihin en büyük ayarlaması olan % 27.94 oranında zorluk ayarı yapıldı. Böylece, zorluk şeridinin tersine çevrilmesine yol açtı. Bu zorluk şeridi ters çevirme çok nadir gerçekleşir ve madenci kapitülasyonunu temsil eder. Nadir olmasının nedeni, bu tür olayların yalnızca ayı piyasalarının sonuna doğru veya bir yarılanmadan sonra gerçekleşmesi olarak yorumlanır.

Şekil 5. Bitcoin zorluk şeridi

İçinde bulunduğumuz “ayı piyasasının” artık sona erdiğinin bir işareti olabilir. Bununla birlikte, bu bulgu kripto para için bir ralliye de işaret etmiyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum, EIP-1559 güncellemesinin tarihini açıkladı

Ethereum, EIP-1559 güncellemesinin tarihini açıkladı

Binance Coin fiyat analizi: BNB için sırada ne var?

Binance Coin fiyat analizi: BNB için sırada ne var?