in

Bu DeFi koini iki günde yüzde 400 arttı

Bu DeFi koini iki günde yüzde 400 arttı
Bu DeFi koini iki günde yüzde 400 arttı

Kripto Para Haber – Şu anda tüm gözler Bitcoin’de olabilir. Ancak merkezi olmayan finans (DeFi) alanında, yatırımcılar Spice olarak da bilinen Saffron Finance (SFI) adlı bir kripto paradaki ralliye hazırlıksız yakalandılar.

İlk bakışta kripto para biriminin neden bu kadar yükseldiği belirsiz olabilir: Saffron Finance anonim bir ekip tarafından yönetiliyor ve ayrıca protokol sözleşmeleri şu anda denetlenmemiş durumda.


Ancak sadece son iki günde yüzde 400’lük artış dikkatleri üzerine çekti.

Saffron Finance nedir?

Saffron Finance’in hikayesi benzersiz. Temel olarak, “doxxed” olarak ifade edilen geliştiriciler tarafından yürütülen ve Synthetix’ten Kain Warwick gibi alanın önde gelen yatırımcıları tarafından finanse edilen son derece benzer bir protokol olan BarnBridge’in bir klonu veya rakibi.

BarnBridge ve Saffron Finance, kripto para birimi alanına dilimler eklemeye çalışıyor.

Dilimler, finansal ürünlerin farklı yatırımcı ihtiyaçlarını karşılamak için risk ve getirileri ayırmak üzere bölünebileceğini söyleyen geleneksel finans kavramlarıdır. En basit ifadeyle, küçük dilimler daha fazla risk taşıyor. Ancak daha fazla getiri sağlarken, kıdemli dilimler çok az risk taşır ancak çok az getiri sağlar.

BarnBridge web sitesini açıkladıktan birkaç hafta sonra, Saffron aniden haritada belirdi ve birkaç üyeyle bir Discord ve Telegram grubu kurdu.

İlk başta birkaç gün sessiz kaldı sonra Saffron’un aslında bir ürünü olduğu anlaşıldı.

Saffron’un ilk ürünü

Saffron’un ilk ürünü, DAI’de Compound’a aktarılmış likidite sağlanması şeklinde. Küçük dilim sağlayıcıları küçük bir faiz ödemesi alırken (yaklaşık yüzde 0,5 APY), kıdemli dilim sağlayıcıları yaklaşık yüzde 50 APY yapabilir. Mevduat sahipleri ise SFI alıyor.

Proje, isimsiz geliştiriciler tarafından yürütülürken, Twitter’da çok fazla ilgi uyandırdı.

Spartan Capital, Mechanism Capital ve diğerleri gibi önde gelen DeFi fonlarından yatırımcılar, Saffron Finance projesinden olumlu bir ışık gördüklerini bahsettiler

SFI’nın tokenomikleri bir pump hareketini başlatıyor

CoinGecko’ya göre SFI, son iki günde yüzde 400 artarak şu anda 150-200 dolardan 800 dolara yükseldi. Beş gün önce yaklaşık 30 – 40 $ olarak piyasaya sürüldüğünü düşünürseniz önemli bir artış bu. Spice şu anda 80 milyon dolarlık tamamen seyreltilmiş bir değere sahip.

Her şeyden önce, ralli kısmen ilgideki artıştan kaynaklanıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, alandaki bir dizi yatırımcı, geçen gün kripto para hakkında tweet attı. Bu durum birçok kişinin projeye olan farkındalığını artırdı.

İkincisi, SFI, benzersiz tokenomik kararlar nedeniyle yoğun bir şekilde yükseliyor.

Küçük dilimlere para yatırmak için Saffron Finance, SFI ve DAI’yi 1: 1000 oranında yatırmanızı sağlıyor. Bu, bir hacklenme durumunda protokolü geri durdurmaya ve SFI kullanımını teşvik etmeye yardımcı oluyor.

Bunu ilginç kılan şey, kullanıcıların SFI’ye ihtiyaç duymalarına rağmen, küçük dilimlere para yatırarak çok daha fazla SFI kazanmalarıdır.

Bu nedenle, birkaç gün önce küçük dilime girmek için satın alma baskısı başladı. SFI’nin küçük dilime girmesini zorunlu kılan benzersiz tokenomik karar, yukarı doğru fiyat eylemi olarak hareketini sürdürüyor.

cryptoslate


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Windows 10 Pro Satın Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amansız Bitcoin düşmanı Peter Schiff’ten yeni BTC açıklaması

Amansız Bitcoin düşmanı Peter Schiff’ten yeni BTC açıklaması

ethereum-balina

Ethereum’da balina faaliyetleri dikkat çekici seviyelere ulaştı. Adım adım ETH 2.0’a