in

BTC yeni rekorunu kırmaya ne kadar yakın? 5 Haziran Bitcoin analizi

BTC yeni rekorunu kırmaya ne kadar yakın? 5 Haziran Bitcoin analizi
BTC yeni rekorunu kırmaya ne kadar yakın? 5 Haziran Bitcoin analizi

Bitcoin, 2017’de kırdığı rekordan sonra alıcı ve yatırımcı sayısındaki artış nedeniyle aralıklı fiyat çöküşlerinden bağımsız olarak “çılgın” bir seyir izliyor. Ayrıca bu yıl yaşanan halving olayı 2012 ve 2016’daki halving’lerle sık sık kıyaslandığı için yeni yatırımcıların piyasaya girmesi için etkileyici bir pazarlama aracı oldu.

Birçok analist bu yılın sonunda veya 2021 senesinde Bitcoin’in yeni bir rekor kıracağına ve gücünü tekrar kanıtlayacağına inanıyor.


Madencilik zorluğu bir kez daha geriledi

BTC 2020 yılının dördüncü madencilik zorluğu ayarlamasını yaşadı ve zorluk bir kez daha geriledi. Bu veri ile fiyat arasında pozitif bir korelasyon olduğu biliniyor. 

Son dönemde geleneksel varlık yöneticilerinin de dikkatini çeken Bitcoin, Grayscale başta olmak üzere pek çok kurumdan yatırım çekiyor. Bunun en büyük nedeni olarak pandemi sırasında diğer varlık sınıfları büyük krizler yaşarken BTC’nin bir şekilde ayakta kalmayı başarabilmesi gösterildi.

5 Haziran Bitcoin analizi

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin, birkaç gün önceki çöküşünü takiben kaydettiği kademeli yükselişi sürdürüyor. 50 gün, 100 gün ve 200 günlük MA’dan destek alarak 9,7 bin doların üstüne çıkan kripto para yükseliş trendi izliyor. Bu kez yavaş ama istikrarlı bir şekilde, BTC şaşırtıcı bir itici güç kazanıyor. Ayrıca Bitcoin fiyatı dün %38,20 Fib’ı geçtikten sonra %50,0 Fib’in üzerine çıktı ve başarılı bir şekilde konsolide oluyor.

Bitcoin’in uzun vadeli fiyat hareketi ise son bir buçuk yıldır dönüşümlü olarak yükseliş ve düşüş ataklarıyla karışık bir desen çiziyor. Bütüne bakıldığında BTC daha düşük zirveler oluşturuyor.

cryptonewsz

Piyasa stratejisti McGlone, 2020 sonu için Bitcoin tahminini paylaştı


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galaxy Digital, Bitcoin madenciliği için yepyeni bir adım attı

Madencilik zorluğu kritik seviyeye geriledi: Bitcoin fiyatı nasıl etkilenecek?

Cosmos ve SushiSwap fiyat analizi: ATOM ve SUSHI için şimdi ne olacak?

İki yıldır her hamleyi doğru öngören bir grafik Bitcoin için alarm verdi!