in

BTC temelleri kuvvetli sinyaller veriyor: Bitcoin fiyatı için yeni yükseliş kapıda mı?

Bitcoin piyasa değeri dünyanın en büyük şirketleriyle yarışıyor
Bitcoin piyasa değeri dünyanın en büyük şirketleriyle yarışıyor

Bu hafta üst üste ataklarla 11.000 doların üstüne tırmanan Bitcoin fiyatı, yatırımcı odağının uzun süredir altcoinlerde bulunması nedeniyle sürpriz olarak karşılandı. Uzun süredir BTC’nin düşük volatilite seyretmesi, yatırımcı ilgisinin ismi daha az duyulmuş kripto para birimlerine kaymasına sebep olmuştu. Bitcoin’i bu yeni seviyeye taşıyan keskin hareket, temel gücü de iyiden iyiye değiştirdi. BTC artık daha iyi düzeyde ağ sağlığı, likidite ve pozitif yatırımcı hissine sahip.


Tüm bu faktörler teknik güçle birleştiğinde, kripto para ivme kazanmaya devam ettikçe önümüzdeki günler ve haftalar içinde daha da yüksek noktalara taşınabilir.

Bitcoin fiyatı 10.000 doların üstünde tutunmayı başardı

Geçtiğimiz pazartesi günü, Bitcoin fiyatı, 10.000 doların altındaki bölgeden 11.400 dolara kadar yükselmesini sağlayan ani bir satın alma baskısıyla karşılaştı. Sonrasında bu seviyede satış baskısı ağır bastı ancak satıcıların bu güçlü yükseliş eğilimini tersine çevirmek için daha sonraki tüm girişimleri başarısız oldu.

Bitcoin’in 10.000 doları artık kırarak 11.000 dolar seviyesinde konsolide oluyor gibi görünmesi, uzun süredir devam eden 10.000 dolar altındaki süreçten sonra yaşanan kırılmadan doğan temel güçten kaynaklanıyor.

Bu kopuşun ardında, analiz platformu Glassnode, Glassnode Ağ Endeksinin (GNI) oldukça kısa bir süre içinde görülen en yüksek seviyeye ulaştığını açıkladı.

Glassnode: “Duyarlılık arttı. Hodlers BTC almaya başladı.”

GNI’nin büyümesi likidite, ağ sağlığı ve yatırımcı hissindeki artışı gözler önüne seriyor. Yatırımcı hissi ise GSMH endekslerinin 34 puan yükselmesiyle tüm zamanlar zirvesini gördü.

Firma yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Duyarlılık haftanın en önemli performans göstergesiydi. BTC’nin kâr arzının yüzdesi 30 hafta boyunca büyük artışlar yaşarken, hodlers da daha fazla BTC almaya başladı ve bu da tasarruf davranışı alt kategorisinde bir artışa yol açtı.

Bitcoin o zamandan beri 11.000 doların üzerinde istikrar kazandığından, kripto paranın temel gücünün önümüzdeki hafta büyümeye devam etmesi muhtemel görünüyor.

Bu arada Ethereum da beşinci yaş gününü kutluyor. Detayları buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

cryptoslate


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum alanların

Sizce Ethereum alanların yüzde kaçı kâr etti?

Elrond ana ağı bugün başlatılıyor.

Elrond ana ağı bugün başlatılıyor: Tüm detaylar, beklentiler ve daha fazlası