in ,

BTC, ETH, XRP, DASH, ENJ, RUNE, QNT – 29 Temmuz teknik analiz

BTC, ETH, XRP, DASH, ENJ, RUNE, QNT - 29 Temmuz teknik analiz
BTC, ETH, XRP, DASH, ENJ, RUNE, QNT - 29 Temmuz teknik analiz

Kripto Para Haber – Yeni nesil yatırımcıların gözdesi olan kripto para piyasasında yatırımcıların dikkatini çeken yeni hareketler meydana geliyor. Bu yazıda kripto paraların öncüsü olan BTC ve ön plandaki altcoinler olan ETH, XRP, DASH, THORChain, ENJ ve QNT’de son zamanlarda meydana gelen değişimler ve önümüzdeki günlerde yaşanabilecek hareketler yorumlanacaktır.

Bitcoin (BTC), 40.500 dolarlık direnç alanının üzerine çıkma girişiminde bulunuyor.


Ethereum (ETH), artan bir paralel kanal içinde işlem görüyor.

XRP (XRP), Dash (DASH) ve THORChain (RUNE), azalan direnç hatlarından çıktı.

Enjin Coin (ENJ) alçalan bir direnç çizgisinden çıktı ve 1,43 dolarlık yatay direnç alanını geri almaya çalışıyor.

Quant (QNT) 28 Temmuz’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Şimdi, her birine daha ayrıntılı olarak bakalım.

Bitcoin (BTC)

BTC, 20 Temmuz’da 29.278 dolar seviyesine bir düşüş yaşadığından beri son günlerde yükseliş göstermeye başladı. 28 Temmuz’da 40.900 dolara ulaşmayı başardı. Bu, art arda yedinci yükseliş mumunu işaret etmesi demek.

En yüksek seviye, aynı zamanda 0.382 Fib geri çekilme direnç seviyesi olan 40.500 dolarlık direnç alanında gerçekleşti.

Günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler ise yükseliş gösteriyor. RSI 70’in üzerine çıktı ve Stokastik osilatör yükseliş eğilimi yaptı. Buna ek olarak, MACD artıyor ve neredeyse pozitif denebilir.

Buna rağmen, hâlâ gelişen bazı kısa vadeli zayıflıklar da mevcut.

Ethereum (ETH)

ETH, 22 Haziran’dan bu yana yükselen bir paralel kanal içinde yükseliş gösteriyor. Bu tür modeller genellikle düzeltici hareketler içeriyor denebilir.

ETH, 27 Temmuz’da kanalın tepesine çıkma girişimi tarafından olumsuz bir sonuçla karşılaştı. Ancak, hâlâ kanalın üst kısmında işlem görüyor.

Ayrıca, teknik göstergelere nispeten tarafsız denebilir. MACD düşüyor ama yine de pozitif .Düşüyor olsa bile RSI 50’nin üzerinde.

Kanaldan bir kopuş muhtemelen onu 2.850 dolar seviyesine götürecektir. ETH’nin kanaldan çıkıp çıkmadığı veya orta çizginin altına düşüp düşmediği, muhtemelen trendin gelecekteki yönünü de belirleyecektir.

Ripple (XRP)

22 Temmuz’da XRP, 19 Mayıs’tan beri var olan ve alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Şu anda 0,70 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmaya çalışıyor.

Teknik göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu alanın üzerinde hareket etme olasılığını ise destekliyor.
Bu ihtimal gerçekleşirse, bir sonraki direnç seviyesi 0,95 dolar olacaktır. Bu hedef ise 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesidir.

Dash (DASH)

DASH, 19 Mayıs’tan beri alçalan bir direnç çizgisinin altında hareket ediyordu. 19 Temmuz’da kırılmayı başardı ve 190 dolar seviyesine ulaştı. En yüksek değer, 0.618 Fib geri çekilme direnci seviyesinde yapkalandı.


Fakat DASH yüksek seviyeleri koruyamadı ve uzun bir üst fitil yarattı.

Temelini geri kazanmış olsa da, MACD ve RSI zayıflık göstermeye devam ediyor.

En yakın destek alanı ise 115 dolarda bulunuyor.

Enjin Coin (ENJ)

ENJ, 26 Mayıs’tan bu yana alçalan bir direnç çizgisini izliyordu. 22 Temmuz’da çıkış yapmayı başardı, ancak henüz önemli bir yukarı hareket başlatamadı.

Şu anda 1,43 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıkmaya çalışıyor.

Teknik göstergeler yükselişte. Bu, özellikle Stokastik osilatörde yaklaşan yükseliş eğilimi ve MACD’nin neredeyse 0’ın üzerinde hareket etmesi ile belirgindir.

Bu alanı geri kazanmada başarılı olursa, ENJ 2.03 dolara kadar yükselebilir.

ThorChain (RUNE)

RUNE, 27 Mayıs’tan beri alçalan bir direnç çizgisinin altında işlem görüyordu. Çizgiyi takip ederken 20 Temmuz’da 3,01 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak kısa bir süre sonra toparlandı ve direncin üzerine çıktı. Şu anda önemli bir yükseliş trendi oluşturma sürecinde.

En yakın direnç alanı ise 7 dolarda bulunuyor.

Quant (QNT)

QNT, 55.30 dolara düştükten sonra 20 Temmuz’dan bu yana yukarı doğru hareket ediyor. 28 Temmuz’da 96 dolarlık direnç alanından çıkmayı başardı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 124.90 dolarlık yeni bir değere ulaşmayı başladı.

Bir sonraki en yakın direnç alanı ise 137 dolar.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Theta Network ONE Championship ile NFT pazarı başlatmaya hazırlanıyor

THETA Fiyat Analizi – Yukarı yönlü kanal oluşacak mı?

Ronaldinho, NFT platformunda kendi ürünlerini satışa çıkaracak

Ronaldinho, NFT platformunda kendi koleksiyonunu satışa çıkaracak