in ,

BTC 40.000 doları tekrar ziyaret ederken Bitcoin hakimiyeti ne durumda?

47.00 dolar altında düşmesine rağmen Coinbase’den 31k BTC çıkışı görüldü. Boğa rallisi devam ediyor mu?
47.00 dolar altında düşmesine rağmen Coinbase’den 31k BTC çıkışı görüldü. Boğa rallisi devam ediyor mu?

Kripto Para Haber – Bitcoin hakimiyeti Mayıs ayının başından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. TradingView verilerine göre, Bitcoin pazar payı 3 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan yüzde 49.15’e yükseldi.

BTC hakimiyeti


Bununla birlikte, 3 Ocak’taki yüzde 73.68’lik zirvesinden hala yaklaşık yüzde 33 aşağıda bulunuyor. Piyasayı domine eden kripto para, en iyi altcoinlerden çok daha iyi performans gösteren son toparlanmaya öncülük ediyor.

Günün ilk saatlerinde Bitcoin boğaları, Amazon’un kripto para birimlerini kabul etmeye yönelik acil planları hakkında söylentileri reddetmesinin ardından 40.000 dolar seviyesini bir kez daha yakalamayı başardı.

Bitcoin hakimiyeti, çarpıcı rallisinin durma noktasına gelmesi ve pazarın odağını alternatif kripto paralara kaydırmasının ardından Nisan ayı sonlarında 2018’den bu yana ilk kez yüzde 50’nin altına düşmüştü.

16 Nisan’dan 16 Mayıs’a kadar geçen bir aylık süre zarfında Ether, önceki boğa piyasası sırasında baskın olan “değişken” anlatıyı yeniden harekete geçirerek Bitcoin karşısında yüzde 108’e yakın bir değer kazancı elde etti. Yaklaşan Londra hard forku, en büyük altcoin olan Ethereum için büyük bir katalizör olarak görülürken, ETH/BTC çifti, şu sıralar baskı altında kalmaya devam ediyor.

Şimdi, ETH/BTC bir aydan fazla bir süredir en düşük seviyesi olan 0.057 seviyelerinde bulunuyor.

Ethereum artık yalnız. Cardano, XRP ve Dogecoin de dahil olmak üzere her bir yüksek sermayeli altcoin, piyasa riskli işlemlere karşı temkinli göründüğü için Bitcoin karşısında değer kayıpları yaşıyor.

Uniswap ve Solana gibi DeFi “blue chips” tokenleri olarak görülen altcoinler ise şu anda yatay seyrini sürdüyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance CEO’su CZ basın toplantısı düzenledi

Binance CEO’su CZ basın toplantısı düzenledi: Binance’ın düzenleyicilerle uyum süreci hakkında net konuştu

Sıcak gelişme: Ripple Japonya'da havale sistemi ODL hizmetini başlatıyor

Sıcak gelişme: Ripple Japonya’da havale sistemi ODL hizmetini başlatıyor