youtube
Borsalarda Tutulan BTC Sayısı 12 Ayda %20 düştü
Borsalarda Tutulan BTC Sayısı 12 Ayda %20 düştü

Borsalarda tutulan BTC sayısı 12 ayda Yüzde 20 düştü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Uzun vadeli birikim ve DeFi getiri protokollerinin artan popülaritesi, Bitcoin’i merkezi borsalardan uzaklaştırıyor.

Bitcoin sayısı

Blockchain kripto bilgi toplayıcı Glassnode’dan elde edilen veriler, merkezi borsalarda tutulan Bitcoin sayısının 12 ayda yaklaşık %20 düştüğünü gösteriyor.

Veriler, yatırımcıların BTC’yi biriktirdiğini ve bunları borsalardan soğuk cüzdanlara çekerek arz sıkıntısı yarattığını gösteriyor.

cryptolegions

6 Mart’ta Glassnode, zincir üzerindeki analize göre 2021’de satın alınan kripto paraların Şubat ayı sonundaki düşüşte kayıpla hareket etmediğini ortaya koyan verileri de paylaştı.

Merkezi olmayan borsaların ve DeFi getiri protokollerinin artan popülaritesi, merkezi borsalarda azalan BTC arzını da tetikliyor olabilir.

DeFi ekosisteminde Bitcoin’e olan güçlü talebi kanıtlayan ve kilitli olan BTC’lerin de bu duruma neden olabileceği belirtiliyor. BTC tokenizasyon protokolünün kilitli toplam değeri, Mart ayının başından bu yana 1 milyar dolardan fazla arttı.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin