in ,

Boğa koşusunda dikkat edilecek üç ders: Bitcoin neden yavaşça tırmanıyor

Bitcoin
Bu girişim "vefat durumunda Bitcoin 'lere" ne olacak sorununa çözüm sunuyor

Bitcoin’in son fiyat artışının BTC fiyatının belirleyicilerinin bir veya daha fazlasının baskın etkileşimi ile bağlantılı olabileceğini söyleyebiliriz.

Bitcoin halving etkisinde

Gerçek şu ki, son zamanlardaki pozitif Bitcoin çalışması belirli bir katalizöre sahip değil. Piyasadaki boğaların neden olduğu belirsiz nedenlerden bağımsız olarak, kripto para birimi sektöründe uzmanlar, 2020’de gerçekleşmesi planlanan Bitcoin madenciliği ödülünün yarılanmasının (halving), fiyatın canlanmasının tek olası nedeni olduğu konusunda kesinler.

Değişmeyen bir maden gücü ile mevcut değerinin (12.5) yarısını (6.25) yarıya indiren Bitcoin madenciliği ödülü madenciler için büyük bir dezavantaj olacak. Bu, madencileri işlem ücretini artırma seçeneği ile karşı karşıya bırakacak. Bununla birlikte, bu işlem kripto para biriminin talebini de zorlayabilir. Bu durumda, gücü ortalama maliyetin üzerinde kullanan madenciler daha ucuz veya serbest güce sahip olanlar için pazardan ayrılacak.

Ekonomide, daha az ödül genellikle düşük enflasyonla izlenir ve düşük enflasyon kripto para biriminin değerinin yükselmesine neden olabilir. Bu analiz, 2020’de dijital varlıklarını satın alma veya elde tutma meraklıları için fiyat artışını tahmin etmek amacıyla bir dizi uzman tarafından yapıldı. Halving pompa geleneğinin genellikle bir yıl öncesinden başladığını ve bunun sürekli fiyat artışının bir sebebi olabileceğini varsaymak da önemlidir.

Son fiyat artışında dikkat edilmesi gereken üç ders

  1. Bitcoin fiyat artışının tüm altcoin’ler üzerinde fazla bir etkisi yok.
  2. Bitcoin’in fiyatı, birçok faktörün etkileşiminden kaynaklanmaktadır. Hükümet düzenlemeleri hala Bitcoin için uygun değil. Bununla birlikte, halving Bitcoin’in fiyatını yavaş yavaş çıkarabilir.
  3. Bitcoin asla dışlanmamalıdır. Piyasanın uzun bir süre geri çekilmesinden sonra Bitcoin’in başarısız olduğu söyleniyordu. Ancak, fiyat geçmişinde tekrar tekrar yaptığı gibi yine toparlandı.

Zycrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin balinası

Balina satış uyarısı: Bitcoin, XRP ve Ethereum’da 700 milyon dolarlık işlemler

Bitcoin boğaları zayıflık göstermeye devam ediyor: BTC için sırada ne var?

Piyasa analizi: Bitcoin boğa koşusunu artıran beş güçlü etmen