in ,

Bloomberg raporu: “Tether (USDT) yakında Ethereum’un önüne geçecek.”

1 milyon dolarlık hatalı Tether transferi geri alındı! Peki nasıl?
1 milyon dolarlık hatalı Tether transferi geri alındı! Peki nasıl?

Geçen ay piyasa sıralamasında XRP’nin uzun süredir elinde tuttuğu üç numarayı ele geçiren Tether (USDT) gözünü Ethereum’un iki numaralı pozisyonuna dikti. Bloomberg tarafından yayımlanan bir rapora göre en popüler stabilcoin kısa süre içerisinde ETH’yi de devirerek iki numaraya oturacak.

Tether yakında Ethereum’u devirecek

Üç numaraya oturduktan sonra performansı tüm hızıyla süren Tether, XRP’ye fark atmaya başladı. Aralarındaki hacim farkı 200 milyon dolara gelen ikilinin daha da uzaklaşacağı ve Tether’in iki numaraya oturacağı ifade ediliyor.


2020’nin başlarında Tether’in piyasa değeri yaklaşık 4 milyar dolardı. Omni ve Ethereum dışındaki çeşitli blok zincirlerinde daha fazla USDT barındırıldığı için bu değer artmaya devam etti. Sonuç olarak USDT, XRP’yi geçerek üç numaralı koltuğun yeni sahibi oldu. Aşağıdaki grafik, USDT’nin son 12 aydaki piyasa değeri artışını gösteriyor.

18 ay içerisinde iki numaralı koltuk el değiştirebilir

Piyasaya sürülecek USDT miktarındaki artış oranının sabit olduğunu varsayarsak yıl başından beri dolaşıma ayda 1 milyar dolarlık Tether arz edildiğini görüyoruz. Bu oran devam ederse Tether’in Ethereum’u 2 numaralı noktadan çıkarması için yalnızca 18 aya ihtiyacı var. Zira ETH’nin piyasa değeri şu an 27 milyar dolar.

Haziran 2020 kripto para görünümünü ele alan yakın tarihli bir raporda Bloomberg ekibi, doların Fed hamleleri sebebiyle değer kaybetmesine rağmen, dolar için küresel talep arttıkça Tether talebinin de artacağını açıkladı. Ayrıca rapor, USDT’nin Ethereum’u kısa süre içerisinde iki numaralı koltuktan indireceğini söyledi.

Tether’in iki numaralı sırayı almak için Ethereum’u geçmesi sadece bir zaman meselesi. Dünya rezerv para birimi için bir vekil olarak kullanılan, yaygın olarak benimsenen ve dolar bağlantılı istikrarlı bir paranın benimsenmesini durduracak çok az şey var.

ethereumworldnews

Kripto türevleri hacmi bir kez daha tüm zamanlar rekoru kırdı


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üç popüler analistten güncel Ethereum tahminleri: ETH nereye gidiyor?

Üç başarılı analistten güncel Ethereum tahminleri: ETH nereye gidiyor?

"Ethereum, Bitcoin'i geçecek" iddiası: Analistler ETH için ne söylüyor?

“Ethereum, Bitcoin’i geçecek” iddiası: Analistler ETH için ne söylüyor?