in , ,

Blockcircus Blockchain Hackathon, 29 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Kolektif House Levent’te!

Blockcircus
Blockcircus

Blockcircus Blockchain Hackathon’a hazır olun! Etkinlik, 29 Haziran ve 1 Temmuz tarihleri arasında Kolektif House Levent’te.

Bitcoin herkes tarafından bilinmesine rağmen, arkasındaki teknoloji Blockchain hakkında bilgi sahibi çok az insan var. Son dönemdeki gelişmelerle birlikte Blockchain altyapısının sektöre getirdiği yenilikler, bu alanda yeni bir çağın açılacağına dair ipuçları veriyor. Ancak bu değişimin gerçekleşmesinin önünde pek çok problem bulunuyor.


Teknik problemlerin dışında, dünya genelinde en büyük problem, bu alanda yeterli geliştirici (yazılımcı&tasarımcı) bulunmamasıdır. Özellikle Türkiye’de kripto paralara büyük ilgi olmasına rağmen, yeni ürün geliştirme kısmında oldukça eksik durumdayız. Yani kullanıyoruz, ancak üretmiyoruz.

Uzun yıllar Türkiye ve Amerika’da yazılım alanında çalışmaları ile seri girişimci olarak tanıdığımız Kemal Apaydın bu alanda yeni bir çözüm getiriyor.

Yazılımcı ve tasarımcılar, eğitmen ve mentorlar ile bir arada

Blockchain alanında son 5 yıldır madencilik ile başlayan, San Francisco’da bulunduğu süre içerisinde işin daha çok teknoloji tarafında çalışmalar yapan Kemal Apaydın liderliğinde, etkinlik alanında deneyimli Ali Perik, Ezgi Erdem ve Zeynep Özbay, Türkiye’nin ilk Blockchain eğitim hackathonu olan Blockcircus’u düzenliyorlar.

Etkinliğin amacı bu alana ilgili yazılımcı ve tasarımcıları, ekosistemdeki başarılı eğitmen ve mentorlarla bir araya getirerek Blockchain üzerine ürün geliştirebilmelerine yardımcı olmak. Ücretsiz gerçekleşecek etkinlik 29 Haziran-1 Temmuz arasında İstanbul Kolektif House Levent’te olacak.

Blockcircus çok yakında San Fransisco ve Berlin’de

Blockcircus; girişimcilik ekosisteminin Blockchain katalizörü olmayı hedefliyor. Kısa süre içerisinde 20+ mentor, 12 partner ve birden çok sponsorluk ile etkinliğe destek verenlerin arasında IBM, 500 Startups ve Hackquarters gibi yakından tanıdığımız firmalar da var.

Etkinlik sadece yerel bir problemi değil, global ölçekte Blockchain alanında en büyük problemlerden birine çözüm olabilir. Bu nedenle yakın dönemde San Francisco ve Berlin’de de etkinliğin düzenlenmesi için çalışmalara şimdiden başlanmış.

“Türkiye olarak bu treni kaçırmamalıyız.”

Şimdiye kadar Blockchain’i Bitcoin ile bir tutan genel kanının değişmesi gerektiğini anlatan Apaydın, şu sözleriyle bu konuda daha hızlı hareket etmemiz gerektiğine değiniyor:

Blockchain, Bitcoin’den çok daha fazlası. Bu işin teknoloji tarafında dünya genelinde çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Türkiye olarak bu treni kaçırmamalıyız.

Bu konuyla ilgili workshoplara katılabileceğiniz, başarılı eğitmen ve mentorlarından destek alarak ürün geliştirebileceğiniz Türkiye’nin ilk Blockchain eğitim hackathonu Blockcircus’a buradan başvurabilirsiniz: https://blockcircus.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin hangi ülkede kripto para patlaması gerçekleştirdi?

Bitcoin hangi ülkede rekor alım seviyelerine ulaştı?

Sert düşüş yaşanan günde milyarder yatırımcıdan Bitcoin tahmini geldi!

Mike Novogratz: “Bundan 15 yıl sonra herkes Blockchain kullanıyor olacak.”