in , ,

Blockchain ve kripto para sektörü, koronavirüsle mücadeleye katkı sağlıyor

Koreli banka, Samsung ve LG’nin desteklediği Blockchain çözümünü kullanıyor
Koreli banka, Samsung ve LG’nin desteklediği Blockchain çözümünü kullanıyor

Çinli sigorta servis sağlayıcıları, Hong Kong dahil koronavirüsten etkilenen 27 şehirde sigorta ödemelerini hızlandırmak için Blockchain teknolojisinden yardım alıyor. Bugüne dek dünya çapında binden fazla insanın koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdiği biliniyor.

Blockchain ile yüz yüze temas önleniyor

Sigorta servis sağlayıcıları 27’den fazla şehirde yaşamı durduran koronavirüs salgını sırasında ödemeleri hızlı bir şekilde takip etmek için Blockchain teknolojisinden yardım almaya başladı.

Söz konusu virüsün sadece Çin’de 37.000’den fazla kişiye bulaştığı biliniyor. Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen platformun kullanılması, yüz yüze temas ihtiyacını azaltmaya yardımcı oluyor.

Koronavirüs, Bitcoin piyasalarını nasıl etkiliyor?

Kripto para şirketlerinden bağış üstüne bağış

Ant Financial’dan bir sözcü, South China Morning Post’a yaptığı açıklamada,Bblockchain’in “güvenceye ihtiyaç duymayan doğası” nedeniyle, talepleri işleyebildiklerini ve ödemeleri geleneksel yöntemlerden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebildiklerini söyledi.

Kripto para endüstrisi de Çin’de koronavirüs ile savaşmaya yardımcı oluyor. Binance, Huobi ve Tron dahil olmak üzere birçok kripto para şirketi, koronavirüs kurbanlarına yardım etmek için bağışta bulundu. Wuhan şehrinde ortaya çıkan virüs ise kripto konferanslarını ertelemeye zorladı.

coinnounce


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Haziran Litecoin ve Chainlink analizi: LTC ve LINK nereye gidiyor?

10 Şubat Litecoin analizi: LTC fiyatı için durum iç açıcı görünmüyor

XRP için kritik gösterge açığa çıktı: Daha önce fiyatı 10 kat arttırmıştı!

XRP için kritik gösterge açığa çıktı: Daha önce fiyatı 10 kat arttırmıştı!