in

Blockchain teknolojisi Çin’de hızla yaygınlaşıyor

Çin merkez bankası Blockchain kullanarak 2.8 milyar dolar tahvil çıkarıyor
Çin merkez bankası Blockchain kullanarak 2.8 milyar dolar tahvil çıkarıyor

Asya merkezli Forkast’ın araştırma kolu olan Forkast Insights, Blockchain teknolojisinin Çin’e nasıl entegre edildiği hakkında derinlemesine ve kapsamlı bir araştırma yaptı.


5 Aralık’ta Forkast Insights, Blockchain teknolojisinin Çin hükümeti ve ülke genelinde şirketler tarafından nasıl uygulandığına ilişkin ilk raporunu sundu.

Yayınlanan rapora göre, Blockchain teknolojisi hızla yaygınlaşıyor ve “Gerçek dünyadaki, deneysel aşamanın çok ötesinde pratik kullanım durumları” sunuyor.

Forkast Insights, dünyanın en büyük ekonomilerinden birinin bu yenilikçi teknolojiyi nasıl kullandığını görmek için derinlemesine bir analiz yaptı. Analizin içeriğinde Çin merkezli en iyi Blockchain uzmanlarından, akademisyenlerden ve liderlerden gelen görüşleri içeriyordu.

Rapor, Çin’de Blockchain uygulamasının dünyanın geri kalanıyla nasıl karşılaştırıldığına, firmaların Blockchain’i nasıl kullandığına ve Çinli tüketicilerin bunu günlük yaşamlarında nasıl tecrübe ettiklerini, Çin’in Blockchain patent yarışında nasıl liderlik yaptığını ve Halkın nasıl olduğunu içeriyor.

Bunun yanında Bank of China, Amerika Birleşik Devletleri dolarına meydan okumak için dijital bir token başlatmak için yarışıyor.

Çin, Blockchain yeniliklerine hükmetme yolunda ilerliyor

Cointelegraph’ın Kasım ayında bildirdiği üzere, Çin’in Blockchain gelişiminin 2018’den 2023’e kadar yıllık% 65.7’lik bir bileşik büyüme oranı göreceğini ve Blockchain teknolojisinin 2023’ün sonuna kadar 2 milyar doları aşacağını bildirdi.

Çin cumhurbaşkanı Xi Jinping’in son zamanlarda Blockchain teknolojisini benimseme çağrısı ile ülke, Blockchain yeniliklerine hükmedip ABD’yi geride bırakarak 1 numaraya yükseldi.

Xi, tanıtılması gereken düzinelerce pratik kullanım durumu tanımladı: krediler, sağlık hizmetleri, sahtecilikten korunma, sadaka ve gıda güvenliği vb. Blockchain gelişiminin Çin’de “Ortaya çıkan bu alanın teorik, yenilikçi ve endüstriyel yönlerinde bir avantaj kazanabileceğini” vurguladı.

Çin Blockchain Teknolojsinde büyük sıçramalar gerçekleştiriyor

Blockchain’in benimsenmesi, Çin’de dijital ekonomiye yüksek derecede önem veren hükümetle sağlam bir zemin oluşturdu. Temkinli ancak ümit vaat eden onaylar, Çin hükümetinin gerçekten de ülke genelinde Blockchain teknolojisinin daha fazla uygulanması gerekitğini gösteriyor.

Buna ek olarak Çin ordusunun, artık işgücünü ödüllendirmek ve kişisel verileri yönetmek, ordusuna yardım etmek için Blockchain teknolojisini kullanmayı düşündüğü bildiriliyor.

Cointelegraph

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarihi transfer! 1 milyar dolarlık Bitcoin “komik” bir ücret karşılığında taşındı

Balinalar salınan fiyatlar arasında Bitcoin ile milyarlar taşıyor

Ukrayna kripto para yasası çıkarUkrayna kripto para yasası çıkardı.

Ukrayna kripto para yasası çıkardı