in , ,

Blockchain işletmelerinde VC yatırımı bu yıl yüzde 280 arttı!

Blockchain girişimleri, VC yatırımı ile yaklaşık 3,9 milyar dolar arttı
Blockchain girişimleri, VC yatırımı ile yaklaşık 3,9 milyar dolar arttı

Kripto para sektörü, düzenleme endişelerinin arasında kalan ICO teklifleri ve token piyasalarındaki büyük kayıplar nedeniyle düşüş görürken, geleneksel VC yatırımı bir kez daha artıyor.

Blockchain girişimleri, VC yatırımı ile yaklaşık 3,9 milyar dolar arttı

Blockchain araştırma grubu Diar son raporunda, Blockchain ve kripto para odaklı girişimlerin yılın ilk üç çeyreğinde VC yatırımları ile yaklaşık 3,9 milyar dolar arttığını belirtiyor ve bu, 2017 ile karşılaştırıldığında yüzde 280 artışa işaret ediyor. Rapor, Pitchbook’un verilere dayanarak, bu yılki anlaşma sayısının da neredeyse ikiye katlandığını gösteriyor.


VC anlaşmalarındaki artışın yanı sıra, kripto para ve Blockchain yatırımlarının ortalama büyüklüğü 2018 yılında 1 milyon doların üzerinde arttı. 2018’deki en büyük Blockchain ve kripto para yatırımlarından on tanesi, alıcı şirketlerin toplam risk sermayesi için 1,3 milyar dolardan fazla para topladığını gördü. Diar’ın belirttiğine göre firmalardan birinin kendi tokeni (DFINITY) var iken, geri kalanlar hisse yatırımını temsil ediyor.

Tokenlarin yüzde 70’i şu anda ICO fiyatlarının çok altında

VC yatırımının fon arayışındaki girişimler arasında popülerliğinin ani bir artış gösterdiğine inandığını açıklayan Diar, tokenlarin yüzde 70’inin şu anda ICO fiyatlarının çok altında olduğubu belirtiyor. Ayrıca Diar, tokenlerin çoğunluğunun, tüm zamanların en yüksek seviyelerindeki fiyatlardan yüzde 90’dan fazla oranda düştüğünü söylüyor.

Araştırma şirketi ayrıca, ICO projeleriyle ilgili düzenlemeleri ve konuları da belirterek, bağış temelli fon yaratmanın popülaritesindeki düşüşe işaret ediyor. Rapora göre, ICO’lar aracılığıyla toplanan tutar ve aynı zamanda token satışlarını başarıyla tamamlayan projelerin sayısı, son bir yılın en düşük seviyesine yaklaşıyor.

Coindesk

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ozel blockchain

Coinbase CTO’su Balaji: “Bitcoin’siz Blockchain çıkmaz bir sokak gibidir”

Ethereum (ETH) için yeni ölçekleme çözümü

Ethereum (ETH) için saniyede 17.000 işlem mümkün olacak