in

Black Rock Petroleum, son ortaklığıyla Bitcoin madenciliğine başlıyor!

blackrock
BlackRock, Dünyanın en büyük varlık yöneticisi gözünü Bitcoin’e dikti

Kripto Para Haber – Black Rock Petroleum şirketi, Kanada’da Bitcoin madencilik antlaşması yaptı. Anlaşma, Black Rock Petroleum’un (BKRP) bir milyona kadar madenciye ev sahipliği yapmasını ve işletmesini sağlayacak. Madencilik için gerekli makineler Çin’den Kanada’ya getirilecek. Madenciler daha sonra Kanada, Alberta’da bulunan üç doğal gaz üretim tesisine makineleri dağıtılacak.

Madencilik faaliyetlerinde ilk 200.000 ünite Caledonian Midstream Corporation tarafından işletilen Quirk Creek Gaz tesisinde olacak.


Optimum Mining Host Limited Liability Co (OMH), madencilerin elektrik maliyetlerini karşılayacak, BKRP ünitelerin kurulum, servis, güncelleme, bakım ve onarımı karşılayacak.

Her iki şirket de madencilerin başarılı operasyonlarını yönetmede iş yükünü kendi aralarında paylaşacak. Sözleşmenin 24 ay sürmesi planlanıyor ek olarak 12 ay daha uzatma opsiyonu bulunuyor. İlk aşama için 200.000 makinenin alınması planlanıyor. Ardından, 300.000 makine daha, ardından 500.000 makine daha alınacak.

Black Rock Investment Management ile karıştırılmaması gerekiyor. BKRP, Alberta merkezli şirket ve kaynak bakımından 14 doğal gaz kuyusu işletmecisi olan Caledonian Mainstream’in mülkiyetini üstüne alacak. İşlem tamamlandığında, ilk 200.000 makine devreye alınması planlanıyor.

Black Rock CEO’su Zoltan Nagy, son duyuru hakkında şu şekilde yorum yaptı:

Caledonian Midstream, Black Rock oldukça uygun. Alberta’da ve Kuzey Amerika’da doğal gaz talebi artmaya devam ettikçe ve Quirk Creek mülkü bu pazarlara hizmet etmek için mükemmel konuma sahip. Mevcut üretim seviyeleri iyi ve mühendislerimiz üretim kayıtlarına baktı. Son rezerv değerlendirmelerini analiz edildi. Üretimi maddi olarak artıracak uzmanlığa, teknolojiye ve kaynaklara sahip olduğumuzdan eminiz. Nakit akışı sağlayan Bitcoin madencilerini KWH başına yaklaşık üç sent Kanadalı enerji maliyetiyle barındırmak ve işletmek.

Yenilenebilir enerji madenciliği artıyor

BKRP, OMH ile yaptığı son anlaşma ile Bitcoin ve kripto madenciliği sektörüne girmeye çalışırken, endişelerin ardından alternatif madencilik yöntemleri aranmaya başladı. Çin’in getirdiği kripto madenciliği yasağından sonra, şirketler madencilik operasyonlarını kullanmak için yenilenebilir enerji dahil alternatif yöntemler aramaya başladı.

Crusoe Energy, yakın zamanda madencilik operasyonları elektrik üretmek için doğal gaz kullanacağını da duyurdu. Şirket, karbondioksit emisyonlarının yarı yarıya düşmesini beklediğini belirtti. Compass Mining de madencilik faaliyetleri için nükleer enerji kullanmaya hazırlanıyor. Oklo ile 20 yıllık bir anlaşmanın ardından şirket, en az 150 megavat temiz enerji almayı planlıyor.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NFL yıldızı Saquon Barkley, sponsor ödemeleri için Bitcoin kabul edecek

NFL yıldızı Saquon Barkley, sponsor ödemeleri için Bitcoin kabul edecek

Alman Bankası Comdirect üzerinden kripto para satın alınabilecek