in ,

Bitstamp devasa Bitcoin satışının peşine düştü

Bitstamp devasa Bitcoin satışının peşine düştü
Bitstamp devasa Bitcoin satışının peşine düştü

Bitstamp kripto para borsasında yaklaşık 2000 BTC satışı için büyük bir sipariş verildi. Bu satış emri ile Bitcoin, bir gecede ani bir fiyat düşüşü yaşayarak 6.200 dolar seviyesine geriledi.

Bitstamp tüm borsaları etkiledi

Bu ani düşüş kaldıraçlı başka bir borsada büyük hareketlere neden oldu. BitMEX trader’ların 207 milyon dolar değerinde short (kısa) pozisyonları tasfiye oldu. BitmeX’teki sözleşmeler Bitstamp, Coinbase Pro ve Kraken’deki ortalama fiyatlara dayanıyordu. Bu nedenle, BitMEX’teki bu tasfiyeye, büyük ölçüde Bitstamp’taki 2.000 BTC’nin satışıyla 6.200 dolara düşen Bitcoin sebep olmuştur.

Yaygaranın odak noktası, bunun planlı bir operasyon olduğu gerçeğine dayanıyor. Bir Bitstamp açıklamasında, olayın araştırıldığı söylendi. Borsadan yapılan açıklama şu şekilde:

Bugün BTC/USDT işlem çiftimizde büyük bir siparişin işlendiğini ve sipariş defterini büyük ölçüde etkilediğini belirledik. Borsamızda büyük ölçekli faaliyetlere yol açan her bir vaka dikkatlice incelenir. Söz konusu olan eylem içinde yeni bir soruşturma başlatıldı.

Soruşturmadan ne çıkar henüz belli değil ama kripto sektöründe kural boşlukları fazlasıyla mevcut. Az bir güç olan veya gücünün fazlasıyla farkında olan çıkarları doğrultusunda piyasaya yön vermektedir. Bu durumda bize, bir çok borsa olmasına rağmen fiyat üzerinde bir bağımsızlık kazanılmadığını gösteriyor.

Chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Milyonlarca kripto para taşındı! Borsa destekli altcoin dibe vurdu

LEO, Bitfinex’te huzura çıkmaya hazır

Binance Facebook’un kripto parasını listeleyebilir

Facebook’un, İsviçre’de gizlice kripto şirketi kurduğu ortaya çıktı