in , ,

BitPay’e eklenen en son ödeme seçeneği: Litecoin (LTC)

BitPay'e eklenen en son ödeme seçeneği: Litecoin (LTC)
BitPay'e eklenen en son ödeme seçeneği: Litecoin (LTC)

Küresel bitcoin (BTC) ve kripto ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay, artık Litecoin’i (LTC) desteklediğini duyurdu. Bu durumda BitPay kullanan şirketler artık ödeme seçeneği olarak LTC’yi kabul edebilecek.

Son gelişmeler, online teknoloji odaklı bir perakendeci olan Newegg.com’un dünya çapında BitPay aracılığıyla LTC’yi kabul eden ilk tüccarlar olacağını gösteriyor. Newegg, Litecoin kurumunun binlercesinin takip edeceğine inandığı ilk şirket olacak.


LTC’nin geliştiricisi Charlie Lee, “Litecoin’in hızlı işlem süreleri ve süper düşük ücretleri, Newegg gibi bir e-ticaret devi için son derece ideal bir ödeme şekli. Lee şöyle dedi:

Litecoin’in artık BitPay tarafından desteklenmesinden son derece memnunuz, bu da herhangi bir tüccarın LTC’yi kabul etmesini oldukça kolaylaştırıyor.

Erken adaptasyon öyküsü

Newegg.com ayrıca 2014 yılında BTC’yi ödeme seçeneği olarak kabul eden ilk işletmeydi. E-perakendecinin BitPay ile ilk ortaklığını kurduğu sırada. İlk başta, BTC ödeme seçeneği yalnızca ABD ve Kanada’da mevcuttu. Bununla birlikte, işbirliğinin başarısı, 2019’da 73 ülkedeki müşterilerine seçeneği genişletmelerini sağladı.

Newegg tecrübeli Marka Müdürü Andrew Choi’nin görüşleri ise şöyleydi:

BitPay ile Bitcoin’i ve şimdi Litecoin’i kabul eden ilk büyük online alışveriş merkezi olan Newegg, küresel olarak erken benimseyen müşterilerimizi destekliyor ve çevrimiçi alışveriş deneyimine yenilik getirme taahhüdümüzü vurguluyor.

Kripto para etrafındaki heyecan ve momentum yadsınamaz ve müşterilerimizin çevrimiçi alışveriş yapmasını kolaylaştırmaya kararlıyız.

Ayrıca şirket, dijital mizahtan ilham alan Dogecoin’i (DOGE) Nisan ayında, kayda değer büyümesinin zirvesine yakın bir zamanda destekleme kararı almıştı.

BTC, LTC ve DOGE, BitPay’de de bulunan 12 kripto para ödeme seçeneklerinden en büyüklerini oluşturuyor. Ether (ETH) ve Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) gibi diğer pazar öncülerini de destekleniyor. Ayrıca platform, U.S. Dollar Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) ve Paxos Standard (PAX) gibi sabit paraları da destekliyor.

Raporlara göre, LTC’de ödeme, 2021 Yazında BitPay’de kullanılabilir hale gelecek.

Litecoin (LTC) yükselişte

Mayıs ayında ulaştığı zirveden oldukça uzak olsa da, veriler LTC’nin olumlu bir hafta geçirdiğini gösteriyor. 20 Temmuz civarında karşılaştığı bir düşüşten istikrarlı bir şekilde yükseldi ve bu noktada 104,33 dolarlık düşük bir nokta gördü.

Ve bu fiyattan elde edilen büyüme neredeyse anıtsal olmasa da, hala önemli. Basın zamanında, LTC 147.24 $ değerindeydi. Ayrıca, piyasa değerine göre en değerli 14. kripto para birimi olarak yer aldı.

beincrpyto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PayPal, Avrupa’da kripto para faaliyetleri için bu ülkeyi seçti

PayPal, Avrupa’da kripto para faaliyetleri için bu ülkeyi seçti

Ethereum: Londra hard fork ’dan 'değişiklik' beklemek yanlış mı?

Ethereum: Londra hard fork’dan ‘değişiklik’ beklemek yanlış mı?