youtube
BitMEX kurucularından biri daha teslim oldu: Milyarder Ben Delo
BitMEX kurucularından biri daha teslim oldu: Milyarder Ben Delo

BitMEX CTO’su 5 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim’de suçlanan ve tutuklanan BitMEX CTO’su Samuel Reed, 5 milyon dolarlık kefalet ile serbest bırakıldı.

BitMEX CTO’su “kasten AML politikası uygulamamak” suçundan tutuklandı

Reed, Bankacılık Gizliliği Yasasını (BSA) ihlal etme ve BitMEX’te “kara para aklamayı önleme (AML)  mekanizması kurmayı, uygulamayı ve sürdürmeyi kasten yapmama” suçlamasıyla tutuklandı.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes ve diğer iki BitMEX kurucusu ile birlikte Samuel Reed, ABD Adalet Bakanlığı ve CFTC tarafından alınan suçlamalar ışığında resmi olarak pozisyonlarından alındı.

Kurucular aleyhindeki suçlamalar, yasalara göre her bir suçlama için en fazla beş yıl hapis cezası ile cezalandırılabiliyor.

Borsa kullanıcı tabanını kaybediyor

Reed tutuklanırken, söz konusu diğer üç yönetici şu anda serbest durumda. Reed’in 3 Ekim’de mahkemeye çıkması ve hüküm giymesi halinde mahkeme kararına göre hapis cezasına çarptırılmak üzere teslim olacağı bildirilmişti.

cryptolegions

Son günlerde BitMEX’in üstünde dolaşan kara bulutlar, dev borsanın kullanıcı tabanını iyiden iyiye yitirmesine sebep oldu. Bu konuyu detaylandırdığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin