in ,

Bitexen, Blockchain Türkiye Platformu’na üye oldu

Bitexen, Blockchain Türkiye Platformu'na üye oldu

Türkiye’de fintek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş., Blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması amacıyla çalışmalarını yürüten Blockchain Türkiye Platformu’nun platin üyeleri arasında yerini aldı. 


İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle, Türkiye’de FinTek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş., Türkiye’de sürdürülebilir blockchain ekosistemi oluşturarak, bu teknoloji ile yeni dönem iş yapış biçimlerinin önündeki zorlukların giderilmesine yönelik bir paylaşım platformu oluşturmayı hedefleyen Blockchain Türkiye Platformu’na üye oldu. Platformun platin üyeleri arasında yerlerini aldıklarını belirten Bitexen Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, şöyle konuştu:

Akbank, Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Eczacıbaşı gibi sektöründe lider kuruluşların blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması, bilinirliği ve kullanımının artırılması amacıyla önemli çalışmalara imza attığı Blockchain Türkiye Platformu’na üye olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Blockchain Türkiye Platformu ve değerli üyeleri ile birlikte blockchain teknolojisinin kullanımının çoğalması, faydalarının araştırılması ve stratejik önceliklerinin saptanması için çok önemli çalışmalarda bulunacağız.

“Türkiye ilk sıralarda yer alıyor”

Dijital para alanında hacim olarak Türkiye’nin ilk sıralarda yer aldığını belirten Erdem, şunları söyledi:

Türkiye’nin bu alandaki varlığı ve popülerliği dünyada da çok ilgi görüyor. Dünyadaki tüm önemli borsalar Türkiye’ye yerleşmeye çalışıyor. Biz de Bitexen Teknoloji A.Ş. olarak hem Türkiye hem de global arenada faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Önümüzdeki aylarda globalleşme adına önemli adımlar atacağız. Hem yurt dışı piyasasından pay almak hem de kullanıcı sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Yurt dışına teknoloji ihraç ederek ülkemize katkı sunacağız.

Bitexen Basın Bülteni


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BtcTurk

BtcTurk 1 milyon kullanıcıya ulaştı: Şanslı üyeye 1 milyon Satoshi verildi!

Bu fraktal 2 bin dolarlık düşüşten sonra Bitcoin’de dibe işaret ediyor

Bu fraktal 2 bin dolarlık düşüşten sonra Bitcoin’de dibe işaret ediyor