Elon Musk Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’den hangisini seçecek?
Elon Musk Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’den hangisini seçecek?

Bitcoin’in kurucusu olduğu iddiasına Elon Musk’tan cevap geldi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2015 yılında SpaceX’teki görevinden ayrılan Sahil Gupta isimli bir çalışan, elde ettiği bulgular ve mevcut söylentilerden hareketle Elon Musk’ın dijital para birimi Bitcoin’in kurucusu olduğunu iddia etti. Bitcoin’in kurucusu olduğu iddiasına Elon Musk’tan cevap geldi.

2009 yılında Satoshi Nakomoto adlı bir kişi ya da bu takma adı kullanan bir grup tarafından Blockchain teknolojisi kullanılarak üretilmeye başlanan ve tamamen açık kaynak kodlu olarak insanlığın hizmetine sunularak anonim bir şekilde büyümeye devam eden Bitcoin’in halen kim ya da kimler tarafından icat edildiği muamma.

Aslında adınıTesla ile sıkça duyduğumuz, ancak geçtiğimiz haftalarda T.C. Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile özel bir görüşme yapan, Anıtkabir’i ziyaret eden ve Atatürk hayranlığıyla tanıdığımız Elon Musk acaba Bitcoin’i de icat eden Nakomoto mu?

SpaceX’deki çalışma hayatından 2015 yılında ayrılan Sahil Gupta  adlı bir çalışan Bitcoin’in kurucusunun Elon Musk olduğunu iddia etmişti. Bu iddianın Bitcoin ve kripto para sektöründe oldukça ilgi görmesi üzerine, Elon Musk kişisel Twitter hesabından yanıt verdi:

“Bu doğru değil. Bir arkadaşım bana birkaç yıl önce biraz BTC gönderdi, ancak nerede olduğunu bilmiyorum.”

Böylece Bitcoin’in kurucusunun kim olduğu hakkındaki bir iddia daha yalanlanmış oldu. 2009 yılında Bitcoinin ilk tanıtım yazısını yayınlayan isim halen Satoshi Nakomoto olarak duruyor ancak Bitcoin’in kurucusu ve mucidinin kim olduğu halen bilinmemektedir.

 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin