in

Bitcoin’in her zamankinden daha güçlü olmasının temel nedenleri

"Zengin baba, yoksul baba"nın yazarı: Bitcoin'i kucaklayan Elon Musk'ı seviyorum
"Zengin baba, yoksul baba"nın yazarı: Bitcoin'i kucaklayan Elon Musk'ı seviyorum

Kripto Para Haber – Bitcoin, son 365 gün içinde benzeri görülmemiş bir büyüme gördü. Yine de burada unutulmaması gereken şey, 2018 ayı döngüsü sırasında oluşan Bitcoin topluluğunun 2017 öncesi ralliden çok farklı olmasıdır.

Bugün yatırımcılar iyi bilgilidir, neye bulaştıklarını anlayacak kadar finansal okuryazarlar ve en önemlisi küresel ekonomik koşulların çökmesiyle zorlanıyorlar.


Bitcoin’de belki de fiyat, yatırımcılardaki bu tür büyümeyi ve değişimi yargılamak için çok yüzeysel bir ölçüdür. Ancak, her zaman bakabileceğiniz başka ölçütler de var.

Kurumsal faaliyet

Bu, daha geniş bir tavandır ve sermaye girişleri, doğrudan / dolaylı olabilecek kripto endüstrilerindeki yatırımlar, halka arzlar vb. gibi kurumların faaliyetlerini içerir. Örneğin Coinbase’i ele alalım. Amerikan kripto borsalarının öncüsü, kripto ile bir girişimden, potansiyel bir halka arz planları için şirketinin 8 milyar dolar değerinde olmasına kadar uzun bir yol kat etti.

Benzer şekilde, kurumların Bitcoin’e yatırım yapabileceği bir yer olan Bakkt, 2 yaşından küçük ve aynı zamanda bir halka arz planlıyor.

Diğer kurumsal faaliyetler arasında kurumsal sermaye akışında MicroStrategy, Square ve Grayscale ve Black Rock, Morgan Stanley, vb. gibi dolaylı yatırımcılar bulunmaktadır.

Ayrıca, Grayscale Investments’in 24 milyar $’lık Bitcoin varlığı da unutulmamalı

Bunlara ek olarak, CME hacimlerinin %20’lik bir düzeltmenin ortasında yeni bir ATH’ye ulaşması, kurumların da Bitcoin’in volatilitesine alıştıklarını gösteriyor.

Son olarak, toplam BTC Vadeli İşlem OI’si de grafiklerde yeni bir zirveye ulaştı ve bu durum, düşüşün 2,4 milyar dolarlık kümülatif pozisyonları tasfiye etmesine rağmen, hareketli trader faaliyetinin bir göstergesi.

Dolayısıyla, yukarıdakilerin tümü göz önüne alındığında, Bitcoin’in temelde her zamankinden daha güçlü olduğu kesinleşebilir. Bu neyi gerektirecek? Bu durum, Bitcoin fiyatında daha önce hiç görülmemiş bir artışa dönüşecek ve bunun sonucunda Bitcoin gelecekte 100.000 veya belki de 160.000 $’a ulaşacak.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlü trader 2021 yılında zirveye çıkacak dediği altcoinler’i açıkladı

Ünlü trader 2021 yılında zirveye çıkacak dediği altcoinler’i açıkladı

Ethereum balinaları kritik sinyaller veriyor! İki haftada yüzde 4 artış...

Ethereum balinaları kritik sinyaller veriyor! İki haftada yüzde 4 artış… Fiyat yükselecek mi?