in ,

Bitcoin’in güçlü rallisi, short’lara dip yaptırdı

bitcoin short
Çoğunluk BTC düşecek derken Bitcoin short işlemleri neden yeterli seviyede değil?

Bitcoin’in 6.000 ve 7.000 dolar seviyesinin üzerindeki yükseliş ani oldu ve fiyatı 7.000 doları aştığı için çok sayıda insanı şok etti. Bu dalgalanma birçok trader’ın, aceminin ve yatırımcının kısa pozisyonlarının (short) tasfiye edilmesine neden oldu.

Bitcoin short’ları uzun süre acımasızca düştü

Tasfiye edilen tüm siparişleri takip eden bir Twitter botu olan BitMEX Rekt, 10 Mayıs’ta saat 21:00 UTC’den birkaç dakika sonra patlıyor; Bu noktada fiyat 6.200 dolardan başladı ve 9 saat içinde %11’lik büyük bir artış gösterdi.

Kaynak: Twitter | StartaleTV

BitMEX’te 1 XBT sözleşmesi (Bitcoin Perpetual Contract) 1 USD’dir. Tasfiye pozisyonlarını gösteren pek çok twee atıldı ve bu tweet’ler Bitcoin’in ani fiyat dalgalanmasının kısa pozisyonda olan yatırımcıları etkilediğini gösteren tahribatın birkaç örneği. Aşağıdaki tablo, short’ların uzun süre nasıl çöktüğünü gösteriyor.

Analistlere göre, Bitcoin rallisi devam edecek

Bitcoin’in 7.000 doların üzerindeki neşeli sürüşü, altcoin’lerin bazılarını da özellikle de büyük piyasa değerine sahip kripto paraları olumlu yönde etkiledi. Altcoin’ler, Bitcoin rallisi nedeniyle iyi görünüyordu, ancak Bitcoin short’ları uzun süre acımasızca düştü. Analistlere göre, Bitcoin rallisi devam edecek gibi görünüyor ve fiyat 7.000 dolar seviyesini geçerse muhteşem bir boğa piyasası başlamış olacak.

Ambcrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Binance’nin Wechat ve Alipay ile olan ortaklığına yalanlama geldi

Lider Bitcoin borsası Binance’den işlemlerle ilgili önemli açıklama

kripto para

Kripto para piyasalarında haftaya başlarken son durum