Tom Lee’den sağduyu tavsiyesi: “Bitcoin’in düşme sebebi Libra.”

Bitcoin, 12.000 doların altına düştükten sonra iyileşmeye başlasa da, analistler hala Bitcoin’in daha sonra ne yapabileceğini bulmak için umutsuz denemelerle veri topluyorlar. Bu arada, Fundstrat’tan Tom Lee daha büyük bir makro görüntüsü sunuyor ve büyük resme bakmak için geri adım atarak şöyle diyor:

Bu bir tür tavsiye, bu kadar hızlı tempolu bir pazarda sık sık unutulan şey aşırı git gellerin olduğudur. Bir ay içinde 8000 dolardan 12.000 dolara çıktık. Sadece bu yıl Bitcoin %200 civarında bir kazanç elde etti ve bir önceki haftaya göre daha yüksek seviyelerin olmasına rağmen, Bitcoin “11.5k ”ya düştüğü için en kötü korkular başladı.

Bitcoin yavaş yavaş iyileşiyor

Ayrıca Lee, Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın, Facebook’un kripto para birimi olan Libra’ya yaptığı yorumların Bitcoin düşüşünde etkili olduğunu savunuyor.

Basın toplantısında Powell, Libra çevresinde güvenlik, gizlilik ve düzenlemeyi içerecek “yüksek beklentiler” olacağını belirtti ve önerilen dijital para biriminin, ekonominin finansal istikrarına ilişkin riskler de dahil olmak üzere “birçok ciddi kaygıya” yol açtığını ekledi.

Powell ayrıca kripto para birimlerinin gelecekteki rolünü not ederek fiat para birimlerinin yerini alamayacaklarını belirtti. Ancak, düşme nedenlerinden bağımsız olarak, Lee’nin belirttiği gibi, düşüş haftalık grafikte açıkca kaydedildi ve şu anda BTC yavaş yavaş iyileşiyor gibi görünüyor.

Chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir