in , ,

Bitcoin’den ilham alan sanat eseri 100 bin dolara satıldı

Bitcoin’den ilham alan sanat eseri 100 bin dolara satıldı
Bitcoin’den ilham alan sanat eseri 100 bin dolara satıldı

Bitcoin’in dalgalı fiyat hareketine dayanan dijital bir sanat eseri olan “Doğru Yer ve Doğru Zaman” isimli çalışmanın 100.000 dolardan biraz fazlaya satıldığı duyuruldu.


Sanatı oluşturan isim Matt Kane, bugün Cointelegraph’a verdiği röportajda oluşturduğu NFT’nin TokenAngels’a 101 bin 593 dolara satıldığını anlattı.

NFT nedir?

NFT, değiştirilemez token anlamına geliyor. Başkalarına benzemeyen benzersiz birer dijital varlık olan NFT’ler, sanat eseri olarak da ortaya çıkmaya başladı ve artık token sahiplerine sanat üzerinde sahiplik sağlayabiliyor.

Doğru Yer ve Doğru Zaman / Matt Kane
Doğru Yer ve Doğru Zaman / Matt Kane

“Doğru Yer ve Doğru Zaman”, Bitcoin logosunun yaratıcı bir şekilde tasarlanmış görüntüsünü gösteren bir NFT sanat eseri. Dsenler ve genel görünüm, Bitcoin’in fiyat hareketiyle birlikte değişiyor.

Kane, sanat eserini ne zaman oluşturmaya başladığını hatırlayamadığını söyledi ve “onu yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım” dedi.

Sanat eserim her zaman işin gerektirdiği kadar çok veya az zaman alıyor. Orijinal dijital resim geçen kasım ayında yapıldı ve ardından ocak ayında Async Art’ta programlanabilir bir sanat eseri haline gelmek için hazırlamaya başladım. Sonrasında ise mükemmelleştirmek için sayısız ince ayar ve hazırlık yapıldı.

210 farklı NFT sanat eseri daha yapacak

Pek çok sanatçı şaheserlerini Async Art aracılığıyla blok zincirine koyarken Volatility.art, izleyicilerin Bitcoin sanatını günlük fiyat hareketiyle oluşturduğu bir yer olarak faaliyet gösteriyor. Sanatın arkasındaki Matt Kane, 210 farklı NFT sanat eseri daha yapacağını söyledi.

Kane, “Her NFT, orijinal ana NFT tarafından oluşturulacak” dedi.

Kompozisyonlar, Bitcoin fiyat oynaklığında tek bir günü görselleştiren yazdığım bir algoritma kullanılarak oluşturuldu. Proje zamanla olgunlaştıkça renkleri ve diğer tasarım öğelerini değiştirerek yaratıcı etkiyi sürdüreceğim.

Bu arada Ethereum blok zincirindeki günlük işlemler tüm zamanlar zirvesine ulaştı. Ayrıntılar burada.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bithumb Yönetim Kurulu Başkanı, dolandırıcılık iddiasıyla soruşturma altında!

Bithumb Yönetim Kurulu Başkanı, dolandırıcılık iddiasıyla soruşturma altında!

DeFi Altcoin’leri kar üstüne kar ederken bu stablecoin gizlilikten ödün vermeyecek

DeFi Altcoin’leri kar üstüne kar ederken bu stablecoin gizlilikten ödün vermeyecek