Bitcoin’de çöküşü bilen şirket yetkilisinden, yeni BTC yorumu geldi

BTC/USD
Bitcoin analizi: BTC/USD için bu hafta takip edilmesi gereken önemli seviyeler

Bir finansal planlama ve servet danışmanlık firması olan Bleakley Advisory Group’taki baş yatırım memuru  Peter Boockvar, geçen yıl Ocak ayında Bitcoin (BTC) çöküşünü doğru bildi. Şimdi, Bitcoin’in geleneksel pazarlar için bir sinyal mekanizması olarak kullanılabileceğini söylüyor.

Yatırım danışmanlık şirketinin yetkilisi, Bitcoin’e güveniyor

Boockvar bir CNBC röportajında ​​Bitcoin ile ilgili yorum yaptı.  Görüşmede Boockvar, ABD-Çin ticaret savaşından bahsetti. Boockvar, Bitcoin’in fiyat artışındaki keskin yükselişinin yatırımcıların bu ticaret savaşının etkileri konusunda endişelendiğini gösterdiğini belirtti.

Boockvar, ticaret savaşının doları etkileyebileceği yönündeki korkuları arttırdığını ve bu nedenle yatırımcıların Bitcoin’e akın etmiş olabileceğine inandığını belirtti. Daha fazla açıklama yapan Boockvar şunları söyledi:

Son birkaç hafta boyunca, Bitcoin için bu keskin artışı gördük. Bu, hangi piyasaların ne düşündüğü, FED’in ne yapacağı ve tehdit altındaki tarifelerin yarattığı kargaşa hakkında bir şeyler söylüyor…

Peter Boockvar, altın ve Bitcoin arasındaki korelasyono dikkat çekiyor

Ancak, Boockvar tanınmış bir gold bug olduğundan, Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünmüyor, daha ziyade fiyat hareketliliğine piyasa hissiyatının yararlı bir ölçütü olarak bakıyor. Daha fazla açıklama yapan Boockvar şunları söyledi:

Bitcoin’i bir sinyal olarak, gösterge olarak izliyorum, alternatif bir para olarak altın almak yerine tercih etmek istediğim için değil.

Daha sonra, Bitcoin’in son boğa koşusu başladıktan kısa bir süre sonra altın ve Bitcoin arasında bir korelasyon olduğuna inandığını ekledi. Bu nedenle, Bitcoin’i altın için lider bir gösterge olarak izlemeye değdiğini söylüyor:

Her iki yönde de Bitcoin önermiyorum çünkü bir varlık açısından gerçekten umrumda değil, ama bunun altın’da bir sıçrama olduğunu düşündüğüm bir sinyal mekanizması olarak önemsiyorum.

İnvestinblockchain

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir