in ,

Bitcoin’de 4 yıl sonra bir ilk! 10 gün üst üste yeşil mum ile BTC fiyatı 42.000 dolara yaklaştı

Bitcoin’de 4 yıl sonra bir ilk! 10 gün üst üste yeşil mum ile BTC fiyatı 42.000 dolara yaklaştı
Bitcoin’de 4 yıl sonra bir ilk! 10 gün üst üste yeşil mum ile BTC fiyatı 42.000 dolara yaklaştı

Kripto Para Haber – Bitcoin (BTC) fiyatı, son iki aylık düşüş trendini kırmaya çalışırken bu ay ilk kez 42.000 fiyatını gördü. Analist görüşlerinin büyük çoğunluğu bir sonraki direnci 44.000 – 45.000 dolar aralığında görüyor. “Bu direnç hattı da aşılırsa BTC, yeni ATH için yoluna devam edebilir” görüşü de hakim.

Piyasayı domine eden kripto paranın blockchain ölçümleri, 4 yıl sonra bir ilki gösterdi, öyle ki Bitcoin grafiğinde 10 gün üst üste yeşil mum gördük, yani BTC 10 gündür günlük kapanışını pozitifte gerçekleştiriyor. Bu Bitcoin boğalarına yeni katılımcı sağlayabilecek bir gelişme olarak görülebilir. Bu arada en son benzer bir grafikte Mayıs 2017 döneminde görülmüş. O ayın rekoru ise üst üste 12 yeşil mum.


bitcoin grafiği

Bitcoin grafiğine bakıldığında son 2 ay uzun süre 35.000 doların altında fiyatlanırken kısa süren ataklarda 40.000 doları test ettiği görülebilir. Yükseliş trendine girilmesi için ise 40.000 dolar bandında sağlam bir zemin oluşturmak son derece önemliydi. Piyasa her ne kadar volatil olsa da BTC, bunu yapmaya başlamış gibi görünüyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi “açgözlülüğe” dönüyor

Korku ve Açgözlülük endeksi, bir varlığa yönelik piyasa duyarlılığını yansıttığı için piyasa katılımcıları tarafından sıkı takip ediliyor. Son birkaç aydır endeks, yatırımcılar arasında aşırı korkuya işaret ederek 10 seviyelerinde gezindi. Endeks birkaç gün önce ani bir yükselişle değerini 50’ye yükseltirken nötr duruma geçmişti. Mevcut durumda ise 60 seviyesine çıkan endekste ibre “açgözlülük” olarak ifade edilen risk iştahının arttığını gösteren bir bölümde bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde de yazdığımız gibi yatırımcılar, kripto borsalarından rekor miktarlarda Bitcoin çekip, kendi cüzdanlarında biriktirmeye başlamıştı. Hatta bu çıkışların büyüklüğü son 5 yılın en yüksek değerine ulaştı. Miktar olarak konuşacak olursak toplamda 60.000 BTC’nin çekildiği borsalarda şu an 5 yılın en düşük seviyesiyle birlikte bir Bitcoin kıtlığı yaşanıyor denebilir.

BTC fiyatı ile ilgili pozitif görüşler artıyor

Bu hareketlere bağlı olarak Bitcoin cüzdan etkinliği de geçen hafta %30 artarak önemli bir yükseliş gördü.

Borsalardan çekilen Bitcoin’lerin rekor seviyeye ulaşması, BTC cüzdan hareketliliği, grafik görünümü ve kurumların yeniden Bitcoin’e yöneldiğine dair çıkan haberlere göre piyasa analistleri, 2 aylık düşüş trendinden sonra bir geri dönüş olabileceği konusunda hem fikir olmaya başladı.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!

Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin iki ayın zirvesinde: 42 bin dolar seviyesine geldi!

Bitcoin iki ayın zirvesinde: 42 bin dolar seviyesine geldi!

Çin Merkez Bankası, Kripto baskılarına devam edeceğini açıkladı

Çin Merkez Bankası, Kripto baskılarına devam edeceğini açıkladı