Bitcoin’de 2 yıl sonra bir ilk yaşanıyor! Şimdi bizi ne bekliyor?

Bitcoin’de 2 yıl sonra bir ilk yaşanıyor! Şimdi bizi ne bekliyor?
Bitcoin’de 2 yıl sonra bir ilk yaşanıyor! Şimdi bizi ne bekliyor?

Bitcoin’e olan medya ilgisi, Facebook’un Libra’yı başlatması üzerine 2 yılda beri ilk kez hisse senetlerini aştı. Bitcoin artık hisse senetlerinden daha popüler.

Bitcoin Google Trends’de hisse senetlerini geçti

Google Trends’e göre, iki yıldan bu yana ilk kez “Bitcoin”e olan kamuoyu ilgisi “Hisse Senetleri”nin üzerinde yükseldi. Google Trends verilerinde “Bitcoin” kelimesinin “Hisse Senetleri” kelimesinin önüne geçmesi de bunun göstergesi. Bunun olduğu en son dönem 2017 yılının Aralık ayında BTC’nin 20.000 dolar seviyesini gördüğü dönemdi.

Kaynak: Google Trends

Bitcoin’e ve kripto para birimi endüstrisine olan ilgideki büyük artışın arkasındaki ana payda, kendi dijital varlıklarını piyasaya sürmeye çalışan büyük isim oyuncularının yükselişidir. Bu listenin başında kuşkusuz, geçen ay Libra projesini açıklayan Facebook yer alıyor ve şirket bir medya çılgınlığı başlattı. Libra, düzenleyici endüstrinin can damarı ve dünya çapında finansal medyanın kripto paralara odaklanması için bir nimet oldu. 

Libra, Bitcoin fiyatının yakıtı oldu

CNBC, Fox Business, Yahoo Finance, Financial Times, Forbes ve daha fazlası gibi birçok önemli finans kuruluşu, Facebook’un kripto para projesini manşetlere taşıyor ve düzenleyiciler harekete geçmeye başladığında her şey doruğa çıkıyor. Geçtiğimiz iki hafta boyunca, Federal Reserve Başkanı, Hazine Sekreteri ve hatta ABD Başkanı Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında konuştu. Bitcoin’e yönelik düşünceler değişmemesine rağmen, Bitcoin’in popülaritesini arttırmada uzun bir yol kat ettiler.

Ayrıca, Bitcoin 26 Haziran’da yapılan arama sonuçları açısından zirveye çıktı. Libra etrafındaki tartışmalar büyüdükçe fiyat 12.000 doları aştı. Bitcoin’in hisse senetlerine kıyasla daha fazla arandığı ülkeler arasında: Meksika, Arjantin, Rusya, Brezilya ve Almanya yer alıyor. Yelpazenin diğer ucunda, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Kanada ‘hisse senedi’ aramalarını arttırdı. Arama sonuçları yüksek ve analistler Bitcoin’in daha fazla artmasını bekliyor.

Ambcrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir