Bitcoin yükselecek mi? Ünlü analiste göre birkaç hafta kaldı

Bitcoin yükselecek mi?
Bitcoin yükselecek mi?

Aralık 2018’den beri değerini dört kat arttıran Bitcoin, yatırımcıların iştahını kabartmaya devam ediyor. Son olarak kripto para dünyasının tanınan ismi, analiz ve YouTuber Nicholas Merten, “Bitcoin  yükselecek mi?” sorusunu yanıtladı ve kripto paranın birkaç hafta içinde 15 ve 20 bin dolar seviyelerini test edebileceğini iddia etti.

Bitcoin yükselecek mi?

Birkaç gündür pozitif yönde hareket eden Bitcoin, geçen ay kaybettiği fiyatın bir kısmını geri aldı ve 11 bin ila 12 bin dolar bölgelerine geri döndü. Bu fiyat artışıyla birlikte lider kripto para, sabit kalan veya küçük fiyat artışları yaşayan altcoinler ile olan fiyat farkını da artırdı.

Nicholas Merten, Bitcoin’in şu anda yatırımcıların küresel ekonomik istikrarsızlığa karşı korunma amaçlı olarak dikkatini çektiğini düşünüyor. Bitcoin’in fiyat artışına yardımcı olacağını düşündüğü sebeplerden biri de dünyadaki makro çevre ile ilgili.

Merten:

Önce 9-12 bin dolar aralığına gelecek. Ardından Bitcoin yükselecek ve muhtemelen 15.000, 18.000 ve 20.000 dolara gidecek. Bunun sebebi de makro ortamın bunun için hazırlanıyor olması.

Küresel finansal istikrarın şu anda artmakta olduğunu belirtmekte fayda var. Tanınan yatırımcı Raoul Pal, Twitter’da neden para krizi yaşayacağımızı ve Bitcoin’in yeni bir finansal sistem olarak nasıl kabul edilebileceğini düşündüğünü açıkladı.

Geleneksel borsalar yerine Bitcoin ve altın tercih ediliyor

Avrupa’daki düşük enflasyon oranları, gelişmekte olan ülkelerdeki para birimleri ve ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı gibi dünya genelinde finansal istikrarı etkileyen birçok konu var.

Çin’in para birimi yuan, geçtiğimiz günlerde 10 yılı aşkın bir süredir en düşük noktaya geldi. Üstelik, Markit tarafından bildirildiği üzere Avrupa’daki Sanayi PMI rakamı da son 7 yıldaki en düşük seviyesinde ve bu da endişe edilen bir konu.

Bitcoin ve altın ise son birkaç yılın en yüksek seviyesinde. Bu durum yatırımcıların parasal teşvik ile beslenen geleneksel borsalar yerine güvenli mal varlığı aradıklarını gösteriyor.

Bu haberin hazırlanış anında, Bitcoin 11.800 dolar civarında işlem görüyor ve 212 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz ne düşünüyorsunuz?