in , ,

Bitcoin yine 40.000 doları gördü, BTC için sonraki hedef ne?

Bitcoin yine 40.000 doları gördü,
Bitcoin yine 40.000 doları gördü,

Kripto Para Haber – Bitcoin, dün bir önceki gün görülen yükselişin düzeltmesini tamamlamış gibi gözüküyor. Hafta başında 40.000 dolar bandı kısa bir süre test edildikten sonra hızlı bir geri dönüş geldi ve 36.000 dolara kadar bir düzeltme gördük.

Hafta başındaki yükseliş hareketini tetikleyen gelişme, Amazon’un BTC’yi ödeme seçeneklerinden biri haline getireceği söylentisiydi. Ayrıca Amazon’un BTC yanında diğer yüksek sermayeli kripto paraları da entegre edeceği söylentilere dahil oldu ve hızlı bir yükseliş gördük.


Ancak perakende devi Salı günü böyle bir haberi reddeden bir açıklama yaptı. Bu haber, Bitcoin’i 36.000 dolarlık desteği test etmesini sağladı. Diğer kripto para birimleri de, Ethereum’un 2,100 dolara düşmesi ve Ripple 0,62 dolar desteğini yeniden test edilmesiyle kan kaybetti.

Bitcoin Fiyatı 44.000 Dolara yükselir mi?

Bir numaralı kripto para, marjinal olarak 40.000 doların üzerinde işlem görüyor. Hemen yukarı yönü, 200 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile direnç konumunda. Engellerin kısa sürede kırılması, boğaların nihai hedefi 48.000 dolara ulaşmadan önce Bitcoin’i 44.000 dolara yükseltebilir.

Özellikle MACD ortalama çizginin üzerinde zemin kazanıyorken, önündeki yolun düşük dirençli olduğu söylenebilir. 12 günlük EMA ile 26 günlük EMA arasındaki geniş aralık, hakim olan yükseliş eğilimini vurguluyor.

BTC/USD dört saatlik grafik

BTC/USD price chart

Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde yer alıyor. Bir yandan bu, alıcıların agresif olduğunu ve yukarı yönlü fiyat hareketinin sağlam olduğunu, ancak diğer yandan, ayılar fiyatı aşağı çekmek için savaşırken aşırı alım koşullarının bir düzeltmeyle sonuçlanabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, 40.000 doların üzerinde dengeleme, yükseliş trendi için kritik nokta ve BTC fiyatının 200 SMA’nın üzerine çıkması, boğaların piyasada elini güçlendirecektir.

Güncel fiyat: 40.000 $

Trend: Boğa

Volatilite: Artıyor

Destek: 36.000 $ ve 34.000 $

Direnç: 200 SMA ve 44.000 $

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum fiyat analizi: ETH için bu seviyeler yükseliş için kritik

Ethereum fiyat analizi: ETH için bu seviyeler yükseliş için kritik

Binance CEO’su CZ basın toplantısı düzenledi

Binance CEO’su CZ basın toplantısı düzenledi: Binance’ın düzenleyicilerle uyum süreci hakkında net konuştu