in , ,

Bitcoin yeni bir fırtınaya hazırlanıyor! 9 Haziran BTC analizi

Kripto borsalarına taşınan BTC, 6 ayın en düşük seviyesinde
Kripto borsalarına taşınan BTC, 6 ayın en düşük seviyesinde

Santiment’in Token Age Consumed isimli endeksine göre son birkaç saat içerisinde el değiştiren “yaşlı” BTC token sayısında ciddi bir artış yaşandı. Bitcoin bir süredir dar bir aralıkta konsolide olurken uzmanlar, bu gelişmenin yeni bir volatilite dalgasına sebep olabileceğini düşünüyor.

Yaşlı tokenlerin hareket etmesi neden önemli?

Bu blok zincir metriği, son zamanlarda kaç tane tokenin taşındığını ve son taşındıktan bu yana geçen gün sayısını hesaplıyor. Eski tokenlerin hareket etmesi her daim öncü bir fiyat göstergesi olmamasına rağmen, son üç ay içinde iki veri noktası arasında belirli bir seviye korelasyonu olduğunu belirtmek gerek.


Örneğin mart ayındaki Kara Perşembe gününden sonra Bitcoin yaklaşık 7.000 dolara yükseldi. Bu süre zarfında davranış analizi platformu, adresler arasında hareket eden çok miktarda boşta BTC tokeni kaydetmişti.

Bundan sonra, öncü kripto para biriminin fiyatı %18’den fazla düşerek 5.700 dolara geriledi.

Daha sonra, Bitcoin nisan ayı sonunda 9.500 dolara yükselirken, el değiştiren eski tokenlerin oranı bir kez daha artmaya başladı. Bunu takiben ise BTC %10’luk bir geri çekilmeyle 9.000 doların altına düştü.

Bitcoin yeni bir fırtınaya hazırlanıyor olabilir

Tarih kendini tekrarlarsa Bitcoin son token hareketliliğine bağlı olarak daha ekstrem bir dalgalanma yaşayabilir.

IntoTheBlock’un IOMAP isimli modeli, amiral gemisi kripto para biriminin kritik destek ve direnç seviyeleri arasında olduğunu gösteriyor. Artış yönünden baktığımızda, yaklaşık 861.000 adresin 9.750 dolar ila 10.050 dolar arasında 560.000 BTC satın aldığını görüyoruz. Böyle önemli bir tedarik duvarı BTC’nin yeni kazançlara yelken açması adına iyi ipuçları sağlıyor.

Bu engelin ötesinde, BTC’nin 12.000 dolara ulaşmasını engelleyecek başka önemli engeller yok. Analistlerin uzun süredir 10.000-10.500 dolar aralığının önemini vurgulaması da bundan kaynaklanıyor.

Aşağı yönlü bir kırılma durumunda, 9.400-9.700 dolar seviyesinin önemli bir destek alanı olduğunu belirtmeliyiz. Burada, yaklaşık 2,2 milyon adres 1,4 milyon BTC’nin üzerinde alım yaptı. Bu büyük destek bariyeri aşağı doğru olası bir baskıyı absorbe edebilir.

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin ile Coca-Cola satın almak artık mümkün.

Bitcoin ile Coca-Cola satın almak artık mümkün 

Blockstream yepyeni bir OTC platformu çıkarıyor: Settlenet

Blockstream yepyeni bir OTC platformu çıkarıyor: Settlenet