in

Bitcoin yatırımcı tabanı gitgide alevleniyor: Fiyat artacak mı?

Bitcoin yatırımcı tabanı gitgide alevleniyor: Fiyat artacak mı?
Bitcoin yatırımcı tabanı gitgide alevleniyor: Fiyat artacak mı?

Bitcoin mart ayındaki çöküşten sonra keskin bir şekilde toparlanırken yatırımcı tabanını da canlandırdı ve piyasa katılımcılarına yeni zirveler için olumlu izlenimler verdi. Bu pozitif hissiyatın en önemli sebebi, BTC’nin küresel istikrarsızlık zemininde böyle bir performans göstermesi.

Yatırımcı hissinin yükselmesi alıcıları arttırabilir

Büyüyen yatırımcı hissinin, perakende yatırımcılar arasında artan bir satın alma faaliyetine dönüşmesi, kripto para birimini beş haneli dirençlerin ötesine itmeye yardımcı olabilir. Bitcoin şu anda 9.700 dolar civarında bir konsolidasyon aşamasında olsa da alcıların giderek arttığını söylemek mümkün.

Kripto para analitik platformu TIE tarafından yayımlanan veriler, Bitcoin’in sosyal medya platformlarında çok daha fazla konuşulduğunu ve bu konuşmaların giderek daha olumlu bir duyguyu temsil ettiğini gösteriyor. Sadece Bitcoin hakkında konuşan Twitter kullanıcılarının sayısı değil, aynı zamanda Bitcoin’e yatırım yapanların ifade ettikleri duygu, 2017’den bu yana son zamanlarda en yüksek noktasına ulaştı.

TIE’nin verileri ayrıca Bitcoin ile ilgili artan tweet hacminin farklı hesaplardan geldiğini ortaya koyuyor. Bu da BTC fiyatının yanı sıra son aylarda piyasa katılım oranlarının da arttığını gösteriyor. Birbirinden farklı hesaplardan atılan tweetlerin yüzdesi Mayıs 2018’de %35 iken bugün yaklaşık %50 civarına geldi.

Olumlu his alıcı sayısına yansırsa Bitcoin fiyatı artışa geçebilir

Bitcoin çevresindeki bu artan etkinlik, kripto para biriminin kısa vadeli eğilimini yukarı taşıyan yüksek perakende satın alma etkinliğinin de simgesi olabilir. Durum böyleyse, kripto para birimi kısa bir süre sonra fiyatını son birkaç yıldır karşı karşıya kaldığı ağır bir direnç seviyesinin üstüne taşıyabilir.

Saygın analist Josh Rager, yayımladı bir tweet’te bu eğilim çizgisinden bahsetti ve Bitcoin’in şu anda bu çizgiyi paramparça etme girişiminde olduğunu gösteren bir grafiğe işaret etti.

2017’de görüldüğü gibi, perakende yatırımcılar Bitcoin üzerinde muazzam bir güce sahip olabilirler ve piyasaya katılımları göz ardı edilmemeli.

cryptoslate

Bitcoin fiyatını 64 kat yükselten nadir gösterge yine açığa çıktı!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bomba iddia: “Altın mülkiyeti yasaklanabilir!” Bitcoin için anlamı ne?

Bomba iddia: “Altın mülkiyeti yasaklanabilir!” Bitcoin için anlamı ne?

Ripple neden bu kadar popüler? 4 temel sebep

Ripple neden bu kadar popüler? 4 temel sebep