in ,

Google’de 2 yıl sonra bir ilk: Bitcoin yatırım amaçlı aramalarda lider

BTC 6 ayın en düşüğünü gördükten sonra Google aramaları dikkat çekmeye başladı
BTC 6 ayın en düşüğünü gördükten sonra Google aramaları dikkat çekmeye başladı

Google, kısa bir süre önce 2018-2019 için yıllık arama sorgusu istatistiklerini yayınladı ve Bitcoin anahtar kelimesinin Google trend’lerinde “Hisse Senedi” anahtar kelimesini aştığı görüldü. Geçen yıl, Bitcoin terimi için yapılan aramalar oldukça azdı, ancak son zamanlarda tekrar ön plana çıkmaya başladı.

Bitcoin’e ilgi artıyor

2 yıl sonra, Bitcoin arama terimi sonunda Google’da Hisseleri aştı, ancak küçük bir hacme ulaşılsa da, bu Bitcoin için bir kazanç. Bununla birlikte, yılın en çok sorulan sorusu yine Bitcoin hakkındaydı “Bitcoin Nedir?”. Ayrıca Ekim 2017’den bu yana, Google’ın aramaları sırasında Bitcoin ilk defa hisse senedinin üzerine çıkması, ilginin Bitcoin’e ve diğer kripto para birimlerine doğru arttığını gösteriyor.

Son zamanlarda, Bitcoin’i arayan ve ona yatırım yapan bir eğilim görüyoruz. Bitcoin sahibi olan birçok kişi öne çıktı ve Bitcoin’in popülaritesinde bir artış oldu. Sosyal medya etkileyicileri, Bitcoin kullanımını teşvik eden yatırımcılar ve Bitcoin ile ilgili endişelerini artıran hükümetler, tüm bunlar Bitcoin’in dünyadaki trend konulardan biri olarak kalmasına yardımcı oldu. İnsanlar Bitcoin’i bir yatırım olarak görmeye başladılar ve tüm kötü reklamlar Bitcoin’in yükselişine yol açtı. İtme gücü o kadar yüksek ki, BTC internetteki en çok aranan terimlerden biri oldu.

Coinnounce

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Almanya'nın en büyük ikinci borsasından yeni Bitcoin borsası

Dikkat: Yalnızca iki Bitcoin borsası güvenli

İşte Tom Lee’den meteorik Bitcoin tahmini

İşte Tom Lee’den meteorik Bitcoin tahmini