in ,

Bitcoin ve Ethereum yükselmesine rağmen kurumsal yatırımcılardan şok hamle!

Bitcoin ve Ethereum yükselmesine rağmen kurumsal yatırımcılardan şok hamle!
Bitcoin ve Ethereum yükselmesine rağmen kurumsal yatırımcılardan şok hamle!

Kripto Para Haber – Dijital varlık yöneticisi CoinShares bugün önemli bir rapor yayımladı. Rapora göre kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasası toparlanma belirtileri göstermesine rağmen Bitcoin ve Ethereum’daki pozisyonlarını azaltmaya devam ediyor.

Fiyat artsa da pozisyonları azaltıyorlar

CoinShares haftalık raporunda, dijital varlık yatırım ürünlerinin geçen hafta 28 milyon dolarlık net çıkış gördüğünü ve Bitcoin’in sorumluluğu üstlendiğini vurguluyor. Firmaya göre, finansal kurumlarda olumsuz piyasa hissiyatı hala baş gösteriyor olabilir.


“Bitcoin, Haziran ortasından bu yana 24 milyon dolarlık çıkı gördü. Yılın basından bugüne net akışlar, 4,10 milyar dolarlık girişlerle pozitifliğini koruyor, ancak Mayıs başında görülen 4,70 milyar dolarlık zirvenin dışında.

Ethereum ayrıca, belirgin bir bölgesel eğilimi olmayan sağlayıcılar arasında akışlar çok karışık olmasına rağmen, toplam 7,30 milyon dolarlık çıkışlar gördü.”

Kurumlar hangi varlıklara yöneliyor?

CoinShares ayrıca, dijital varlık yöneticisinin yıl boyunca her hafta sürekli sermaye girişi gördüğünü söylediği çok varlıklı kripto yatırım ürünlerine de dikkat çekiyor.

“Çok varlıklı yatırım ürünleri, toplam 3,1 milyon dolarlık girişlerle bir hafta daha trendi aşmaya devam ediyor. Çoklu varlık, yönetim altındaki varlıkların %18’ini temsil eden bu yıl her hafta girişlerin olduğu tek yatırım ürünleri seti.”

CoinShares, çok varlıklı kripto yatırım ürünlerinin, yönetim altındaki 2 milyar doların üzerinde varlığa sahip Bitcoin ve Ethereum’dan sonra kurumlar için en popüler üçüncü yol olduğunu bildiriyor.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mila Kunis'in NFT koleksiyonu rekor bir sürede satıldı

Mila Kunis’in NFT koleksiyonu rekor bir sürede satıldı

Ripple (XRP) incelemesi: XRP fiyatı ve takip edilecek seviyeler

XRP fiyat analizi ve teknik görünüm: Ripple yükselişine devam edecek mi?