in

Bitcoin ve Ethereum düşüşte: Piyasayı hangi haberler etkiledi?

CryptoQuant CEO'su: "Ethereum BTC'den önce zirve fiyatına çıkabilir"
CryptoQuant CEO'su: "Ethereum BTC'den önce zirve fiyatına çıkabilir"

Kripto Para Haber – Bitcoin Salı günü düşüş yaşadı. Kripto para birimi yüzde 2,81 düşüşle 38.516,96 dolara geriledi. Coinmarketcap tarafından sağlanan verilere göre Ethereum ise 4,03 düşüşle 2.517,24 dolara geriledi.

ABD hükümetinin yeni vergi planı eleştiriliyor

Düşüş, ABD hükümetinin sektörü vergilendirme planını eleştiren kripto para birimi kuruluşlarının raporlarının ortasında geldi.


ABD Kongresi daha önce, altyapı harcamalarının ödenmesine yardımcı olmak için kripto finans sistemindeki çeşitli aktörleri vergilendirmeyi planladığını söyledi. Ülke bu planını, bu tarafları İç Gelir Kanunu kapsamında aracı olarak sınıflandırarak hayata geçirecek.

Singapur’dan onay

Singapur Para Otoritesi, dijital ödeme hizmetlerini işletmek için Avustralya’nın Bağımsız Rezervini onayladı.

Avustralya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan rezerv, Singapur’daki büyük bir ödeme kurumundan lisans için ilk onay alan ilk dijital varlık hizmet sağlayıcılarından biri olduğunu söyledi.

Güney Kore’de 11 borsa kapatılıyor

Yerel basında çıkan haberlere göre, Güney Kore’de 11 kripto para borsası üst düzey bir finansal düzenleyici tarafından kapatılacak.

Düzenleyici, sahte banka hesaplarına karıştıklarını iddia etti ve henüz devlet düzenlemelerine uymadıklarını söyledi.

Binance’ten yen hamle

CoinDesk’in bildirdiğine göre Binance, Almanya, İtalya ve Hollanda’daki türev ve vadeli işlem ürünlerini durduracağını açıkladı.

Bu gelişmenin muhtemelen dünya çapındaki düzenleyici baskı hükümetinin şirkete dayatmasının bir sonucu olduğu düşünülüyor.

arabnews


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple ve SEC arasındaki davadan son gelişmeler

Ripple davasında yeni gelişme: CEO Garlinghouse’tan önemli talep!

AABB Gold Token nedir? AABBG nasıl satın alınır?

AABB Gold Token nedir? AABBG nasıl satın alınır?