in , ,

Bitcoin ve Ethereum duraklama döneminde: Yatırımcılar ne yapmalı?

Bitcoin ve Ethereum duraklama döneminde: Yatırımcılar ne yapmalı?
Bitcoin ve Ethereum duraklama döneminde: Yatırımcılar ne yapmalı?

Kripto Para haber – Piyasa değerine göre ilk iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum için göstergeler bir süredir net sinyaller vermiyor. BTC ve ETH’nin bundan sonra hangi yönde ilerleyebileceği hakkında pek bir ipucu yok. Her iki kripto paraya da durgunluk hakim.

Bitcoin ve Ethereum dar aralıkta

Bitcoin, fiyat hareketi zamanla daralırken konsolide olmaya devam ediyor.


Amiral gemisi kripto para birimi, geçen haftaki sert çöküşten bu yana bir dizi daha düşük dip ve daha düşük zirve oluşturdu. Bu önemli noktalardan bir trend çizgisi çizmek, düşen bir kama modeliyle sonuçlanıyor. Bu teknik oluşumun y ekseni, her iki yönde de %6’lık bir hedef öngörüyor.

44.900 doların üzerindeki bir saatlik mum kapanışı, 47.630 dolara doğru bir yükselişe neden olabilir. 44.000 doların altına bir gerileme ise 41.330 dolara doğru bir satışı ateşleyebilir.

Ethereum fiyat hareketi de geçen hafta azalan bir paralel kanal içinde yer aldığından belirsiz bir görünüm sunuyor.

ETH bu teknik oluşumun üst sınırına yükseldiğinde reddedilebilir ve formasyonun alt kenarına geri dönebilir. Bu noktadan itibaren, paralel kanal modellerinde sıkça görülen geri tepme eğilimine girebilir.

Ethereum kısa süre önce kanalın orta trend çizgisine düştü ve henüz üst trend çizgisine geri dönmedi veya alt trend çizgisine inmedi.

3.330 dolarlık direncin kırılması, muhtemelen 3.660 dolara yükseliş eğilimine yol açacaktır. 3.000 dolarlık desteğin altına düşmek ise ETH’nin 2.730 dolara gerilemesiyle sonuçlanabilir.

Hem Bitcoin hem de Ethereum’un mevcut belirsizliği göz önüne alındığında, long veya short pozisyonu açmada önce onay beklememiz gerekiyor. BTC ve ETH’nin bir sonraki önemli fiyat hareketinden yararlanmada sabırlı olmak, olası bir yanlış kararın önüne geçmenizi sağlayacaktır.

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polkadot fiyat analizi: DOT yatırımcıları neden dikkat etmeli?

Polkadot fiyat analizi: DOT için kısa ve orta vadeli görünüm nasıl?

Ünlü CEO'dan çarpıcı kripto para açıklaması! "5 yıl içinde..."

Ünlü CEO’dan çarpıcı kripto para açıklaması! “5 yıl içinde…”