in , ,

Bitcoin ve Ethereum dip seviyelerinden bir sıçrama yaptı, daha yüksek fiyatlar gelir mi?

Bitcoin ve Ethereum dip seviyelerinden bir sıçrama yaptı, daha yüksek fiyatlar gelir mi?
Bitcoin ve Ethereum dip seviyelerinden bir sıçrama yaptı, daha yüksek fiyatlar gelir mi?

Salı günü, Bitcoin fiyatı 29.300 dolar civarında işlem görüyordu, bir ay sonra ilk kez 30 bin doların altına inmişti ve bugün tekrar 31.500 dolara kadar yükseldi. Aynı şekilde, 1.717 dolara kadar düşen ve şu anda 1.915 dolara yakın olan Ether’de hızlı bir toparlanma sürecinde.

Toplam kripto para piyasa değeri 1,32 trilyon doların üzerine çıktı

İlginç bir şekilde bu son artış, kripto türev platformu FTX’in Paul Tudor Jones ailesi, Alan Howard, Sequoia Capital, Third Point, Thomas Bravo, Israel Englander, Coinbase Ventures ve SoftBank Group gibi büyük isimler de dahil olmak üzere 60’tan fazla yatırımcıdan 900 milyon dolar toplamasıyla geldi.


FTX’in yanı sıra, düşüş eğiliminde olan değiştirilemeyen token çılgınlığının ortasında, NFT pazarı OpenSea, VC firması a16z liderliğinde 100 milyon dolar topladı ve ona 1,5 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Dijital varlık yönetimi firması Arca’nın CIO’su Jeff Dorman, “Bu, a16z’nin NFT’ler için ticaret hacimlerinin muhtemelen yılda yaklaşık 60 milyar dolara ulaşacağını düşündüğü anlamına geliyor” dedi.

Mart 2020’den bu yana akıllara durgunluk veren ralliden yaklaşık üç ay sonra kripto piyasası durgun kalırken, özel kripto piyasası ilgi görmeye ve para toplamaya devam ediyor, bu da kriptonun geleceğine dair güveni artırıyor.

Böylesine derin bir düşüşün ardından fiyatta bir sıçrama ve yedi günlük en düşük seviyedeki oynaklık kritik bir andı. Ek olarak, CME vadeli işlemleri, gelecekteki fiyatların spot fiyatlardan daha düşük olduğunu gösterdi ve bu sıçramayı daha da destekledi.

Bitcoin açık pozisyonları artış eğiliminde

Bildirdiğimiz gibi, Bitcoin cinsinden açık pozisyonlar da bir aydan fazla bir süredir keskin bir şekilde artıyor. Arcane Research’e göre, 24 Mayıs’taki dipten 95 bin BTC’den 395 bin BTC’de oturan şu anda Nisan ve Mayıs’ın en yüksek seviyelerine yaklaşıyor ve “birçok tüccarın bu yavaş piyasa ortamında türev piyasasında aktif olarak ticaret yaptığına işaret ediyor”.

395 bin Bitcoin, dolaşımdaki arzın %2,1’ine tekabül ediyor ve geçmiş verilere göre, uzun süre bu kadar yüksek seviyelerde kalmadığını da sözlerine ekledi.

Geçen yaz, açık pozisyonlar (OI), onu 50 bin BTC azaltan Ağustos ortasındaki bir düzeltmeden önce istikrarlı bir şekilde büyüdü. Benzer şekilde OI, BTC’nin Aralık ayı sonlarında 2017 ATH’sinin üzerine çıkması ve ardından Nisan ve Mayıs düzeltmelerinin ortasında keskin düşüşler nedeniyle önemli bir düşüş gördü.

Ancak fonlama oranları ve baz primlerin zayıf, Nisan ayına göre oldukça düşük olması nedeniyle, piyasa büyük bir long pozisyon tasfiye olayına maruz kalmıyor ve birkaç ay öncesine kıyasla yukarı yönde daha az kaldıraç kullanılması muhtemel.

bitcoinexchangeguide


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IOTA, yeni "fırsat çarkı" tanıtımını gerçekleştirdi

IOTA, güncellemenin ilk haftasında büyük bir artış yaşadığını açıkladı

Elon Musk ve Jack Dorsey görüşmesi Dogecoin nasıl etkilenir?

Elon Musk ve Jack Dorsey görüşmesi Dogecoin’i nasıl etkiler? Şimdiden volatil hareketler başladı