in ,

Bitcoin ve Apple arasında dikkat çeken benzerlik

Bitcoin ve Apple arasında dikkat çeken benzerlik
Bitcoin ve Apple arasında dikkat çeken benzerlik

Kripto Para Haber – Bitcoin, son on yılda çok fazla şüphecilikle karşı karşıya kaldı. Yasa dışı işlemlerde kullanımına, enerji endişelerine, fiyat dalgalanmalarına ve daha başka birçok yönüne dair tartışmalar yapıldı. Hatta sektördeki birçok kişi coini patlamak üzere olan bir balona benzetti.

Kripto para ticareti simülatörü Crypto Parrot tarafından hazırlanan bir rapora göre Bitcoin, Amazon’dan iki kat ve Apple’dan üç kat daha hızlı 1 trilyon dolara ulaştı. Bir karşılaştırma daha yaparsak:


Peki Bitcoin ve Apple arasında ortak olan bir şey ne? MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a bu benzerliğin temelinde, söz konusu varlıklara duyulan temel ihtiyaç yatıyor. Yakın tarihli bir tweet’te MicroStrategy CEO’su Michael Saylor şunları söyledi:

“Apple, herkesin ihtiyaç duyduğu, kimsenin durduramadığı ve çok az kişinin anladığı baskın bir mobil ağdı. Bitcoin, herkesin ihtiyaç duyduğu, kimsenin durduramayacağı ve çok az kişinin anlayabileceği baskın bir para ağıdır.”

Bitcoin’inizi ve Apple’nızı satmanız büyük bir hata olurdu çünkü…

Twitter’da yeniden ortaya çıkan eski bir videoyu retweetleyen Saylor, iPhone 5 piyasaya sürüldüğünde Apple için dillendirdiği yükseliş anlatısını yineledi. Apple, 10 yıl önce 300 milyar dolar değerindeyken, şimdi piyasa değeri 2 trilyon dolar civarında.  Bitcoin’i Apple ile karşılaştıran Microstrategy’nin CEO’su, eski bir videoyu retweet etti ve şunları söyledi:

“Bu şirkette çok uzun süre kalırdım, o hisseyi kim satıyorsa bir moron olmalı.”

Saylor, Bitcoin’in başlangıcından bu yana büyük artışını karşılaştırmak için paralellikler çizdi ve Apple’ın erken büyümesine ve Bitcoin’e atıfta bulundu.

MicroStrategy, 91.326 civarında Bitcoin miktarını elinde tutuyor. Bir başka ünlü risk sermayedarı geçtiğimiz günlerde en değerli 10 şirketi Reddit’te yayınladı. Apple, Tim Draper’ın listesinde 10. sırada yer alırken Bitcoin 1. sırada yer aldı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi etrafındaki söylentilerle birlikte, ölmeyecek bir başka soru da Apple’ın Bitcoin veya başka bir kripto para birimini herhangi bir şekilde benimseyip benimsemeyeceği. Apple Pay Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey önceki bir röportajda şirketin kripto alanına olan ilgisinden bahsetti.

“Kripto para birimini izliyoruz… İlginç olduğunu düşünüyoruz. İlginç bir uzun vadeli potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz.”

Apple Pay, BitPay entegre hizmetleri ve Coinbase Card aracılığıyla Bitcoin ödemelerini destekliyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


afyon escort bayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin grafiğinde kritik gösterge açığa çıktı: Sırada ne var?

Ünlü analist kendi modeline, Btc fiyatı için yılsonu tahminini yaptı

Dogecoin sponsorluğundaki NASCAR arabası kaza yaptı, DOGE'nin fiyatı düştü

Dogecoin sponsorluğundaki NASCAR arabası kaza yaptı, DOGE’nin fiyatı düştü