Bitcoin vadelileri yeni bir rekora imza atıyor!

Bitcoin vadelileri yeni bir rekora imza atıyor!
Bitcoin vadelileri yeni bir rekora imza atıyor!

İşlem gören sözleşmelere göre dünyanın en büyük türev piyasası olan CME Group, CME Bitcoin vadeli işlemlerinin Salı günü yeni bir rekor kırdığını bildirdi.

CME Bitcoin vadeli işlemlerinin rekor hacmi adım adım ilerliyor

Açık BTC sözleşmelerinin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.311’e ulaştı ve toplamda 250 milyon dolar olarak gerçekleşti. Çünkü BTC’nin sözleşmeleri bir günde 643 adetle rekor artış gösterdi. CME, dalgalanmanın kurumsal yatırımcılardan gelen sermaye girişini  gösterdiğini bildirdi. BTC türev ürünleri 2017’de piyasaya sürüldü.

CoinDesk’e göre, Mayıs ayında yaklaşık 300.000 sözleşmenin alınıp satılmasından bu yana, CME için Bitcoin vadeli işlem hacmi için en büyük ay bu ay oldu. CME BTC vadeli işlemlerinin rekor hacmi, Bitcoin’in yükseliş ivmesiyle adım adım ilerliyor. Bitcoin şu an 1 Ocak 2019’daki seviyesi olan 3.754 dolardan %143 artışla 9.255 dolarla işlem görüyor. Teknik analistler, önde gelen kripto para birimi yana doğru hareket ederken Bitcoin’de karışık sinyaller görüyorlar.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance