in , ,

Bitcoin tarihindeki 8. “Golden Cross” gerçekleşiyor; Ne anlama geliyor? BTC için bir alım fırsatı mı?

Bitcoin tarihindeki 8. “Golden Cross” gerçekleşiyor
Bitcoin tarihindeki 8. “Golden Cross” gerçekleşiyor

Kripto Para Haber – Walmart’ın şirketin büyük mağazalarındaki işlemler için Litecoin’i kabul ettiğine dair sahte haberlerin ardından Pazartesi günkü çöküşün ardından Bitcoin, Salı günü 47.000 $ seviyesine doğru toparlanmaya başladı. Dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi Haziran ayında bir ‘death cross‘ oluşturduktan sonra ilk kez günlük grafikte bir ‘Golden Cross’ gerçekleşiyor. Şimdi kripto dünyasının tüm gözleri Bitcoin tablosu üzerinde

‘Golden cross’, teknik analistler tarafından iki önemli basit hareketli ortalama olan 50 MA’nın 200 MA üzerine geçişi olarak adlandırılır. Bu tür geçişler genel olarak günlük grafikte takip edilir.


Günlük Bitcoin grafiği – Golden Cross

Tradingview.com’a göre Bugün itibarıyla, Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 45.933 dolar, 200 günlük hareketli ortalama ise 45.856 dolardı.

Bir Golden Cross, genellikle grafikçiler tarafından bir varlıktaki potansiyel olarak büyük kazançların gecikme göstergesi olarak görülür. 50-DMA (kısa vadeli yükseliş göstergesi) 200-DMA’nın (uzun vadeli yükseliş göstergesi) üzerine çıktığında, bir varlık sınıfı orta vadede büyük bir performans gösterme eğilimindedir.

Teknik analistler, Bitcoin’in günlük grafiklerde bir “Golden Cross” oluşturduğu önceki iki durumda, kripto para değerinin sırasıyla beş kat ve üç kat arttığını söyledi. Genel olarak, Bitcoin yaklaşık 13 yıllık yolculuğunda yedi kere “Golden Cross” gördü.

Bitcoin grafiğindeki potansiyel bir ‘Golden Cross’, Hollanda merkezli kripto para danışmanlık firması Eight Global’in kurucusu Micheal van de Poppe tarafından belirtildiği gibi, borsalardaki rekor düşük Bitcoin rezervleri gibi diğer yükseliş ölçümlerinde destek bulması muhtemeldir.

Van de Poppe Pazartesi günü Twitter’da yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

Bitcoin döviz rezervleri çok düşük seviyelere geliyor. Bu, giderek daha fazla sahibimiz olduğuna dair bir işaret… kaçınılmaz olan hâlâ gerçekleşmek üzere, yani daha yüksek sayılara büyük bir ralli yapacağımız yukarı doğru ağır bir arz şoku.

Kripto paralarla ilgili blockchain analizleri sunan Glassnode Insights, yatırımcıların Bitcoin’i daha düşük seviyelerde biriktirdiğini, Ocak 2021’den önce Bitcoin alıcılarının ise hâlâ kripto paralarını elinde tuttuğunu söyledi.

Bazı analistler, Bitcoin’in Nisan 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 doların üzerine çıkması için önce direnci 47.000 dolar seviyesinde ve ardından 50.000 dolarda sürdürülebilir bir şekilde geçmesi gerektiğini düşünüyor.

economictimes


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chiliz fiyat analizi: FTX ile yapılan ortaklık CHZ fiyatını nasıl etkiler?

Chiliz fiyat analizi: Bu ortaklık CHZ fiyatını nasıl etkiler?

ABD'de kriptoyu onaylayan ilk şehir hangisi? İşte detaylar!

ABD’de kriptoyu onaylayan ilk şehir hangisi? İşte detaylar!