featured

Bitcoin tarihinde bir ilk LedgerX

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin üzerine türev araçlar resmen işlem görmeye başlıyor. LedgerX resmi bitcoin borsasının açılışı Bitcoin tarihinde bir ilk ve dönüm noktası olarak görülüyor.

LedgerX’te Bitcoin’e dayalı opsiyon, swap ve forward işlemler yapılıyor.

İlk haftada yaklaşık 20 kurumsal yatırımcının alım satımlarıyla 176 swap ve opsiyon kontratı işlem gördü ve toplam hacim 1 milyon dolar olmuştu.

New York merkezli LedgerX hem swap işlemleri yapmak hem de takas hizmeti sağlamak için düzenleyici kuruluşlardan aldığı lisanslarla faaliyet gösteriyor.

BusinessHT’nin haberine göre LedgerX, Bitcoin’i emtia olarak kabul eden ABD vadeli işlemler komisyonundan (CFTC) Temmuz ayında faaliyet onayı almıştı.

BITCOIN TALEBİNİ ARTIRACAK

 Bitcoin borsası, varlık yöneticileri, hedge fonlar, yatırım bankaları, aile ofisleri ve elbette bitcoin madencileri ile çalışmak için tanıtım kampanyaları yürütüyor. Konuya ilişkin olarak Twitter hesabından değerlendirmelerde bulunan Manukyan, türev işlemlerle talebin artacağı görüşünü paylaştı.

Manukyan, “Bu önemli bir gelişme çünkü Altın, Gümüş benzeri içinde fiziki olarak dayanağın kendisi bulunan ETF’lerin dışındaki tüm ETF’ler dayanak üzerine yazılmış türev ürünler barındırıyor. Yani sağlıklı bir türev piyasa makul bir ETF oluşumu yani geleneksel piyasa üzerinden çalışan paranın talebi anlamına gelecektir.” dedi.

LedgerX’in yakın zamanda vadeleri uzatması ve Ethereum da dahil yeni kriptoparaları işlemlere dahil etmesi bekleniyor.

Kaynak: hurriyet

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin