in , ,

Bitcoin, son 15 günün en düşük seviyesini gördü, kripto piyasaları 80 milyar dolar eridi

Bitcoin, son 15 günün en düşük seviyesini gördü, kripto piyasaları 80 milyar dolar eridi
Bitcoin, son 15 günün en düşük seviyesini gördü, kripto piyasaları 80 milyar dolar eridi

Kripto Para Haber – Bitcoin yeniden dip seviyeleri test ederken 48 saatlik zaman diliminde kripto piyasasında 120 milyar dolar çıkış oldu.

Bitcoin hafta başından bu yana düşüyor. Son satışlarda 32.000 doların altında fiyatlar gördük. Buna bağlı olarak altcoin’lerde negatif bölgede. Popüler altcoinlerden ETH, 2.000 doların altına kayarken BNB, yine 300 dolar altında el değiştiriyor.


Bitcoin 32 bin doların altını gördü

Hafta sonu düşüşk işlem hacmi görülse de Bitcoin bu sürede sağlam durmuştu. Ortalama 33.000 dolar bandından 35.000 dolara yaklaşan bir cılız bir yükselişe şehit olduk.

Ancak satıcıların müdahalesi gecikmedi ve yükseliş zayıf kalarak yukarı yönlü kopmasına izin vermediler.

33.000 dolar bandına geri dönen BTC’de satışlar devam etti ve durum daha da kötüleşti. Geldiğimiz son noktada Haziran ayının son haftasından bu yana ilk kez 32.000 doların altı görüldü.

Öğle saatlerinde bir miktar alış BTC’yi yeniden 32.000 dolar bandına çıkardı. Bu arada BTC piyasa değerinin 600 milyar doların altına çekildiği görülüyor. Altcoinlerde ki kaybın daha fazla olması ise BTC hakimiyet oranının yüzde 46’ya yükselmesini sağladı.

BTCUSD. Source: TradingView

Altcoinlerde değer kaybı sürüyor,  ETH 1.900 dolar bandına çekildi

Altcoinler son zamanlarda en büyük altcoin Ether’den daha fazla kayıp yaşıyor. Geçen haftanın fiyat hareketine baktığımızda 2.450 dolara kadar yükseliş gören ETH, bu kısa vadeli zirveden sonra yüzde 20 gibi ciddi bir kayıp yaşadı.

İkinci en büyük kripto para ilk olarak 2.000 doların altına düştü, ve satıcı baskısı devam ederken şimdi 1.900 bandına tutunmaya çalışan bir ethereum pazarı gözlemliyoruz.

BNB coine baktığımızda ise günlük yüzde 6,5 değer kaybı kripto paranın psikolojik fiyat 300 doların altında kalmasına neden oldu. BNB’nin son zamanlardaki zirve fiyatı ise 340 dolardı.

Diğer yüksek sermayeli altcoinlere göz atarsak; Cardano (%-7.5), XRP (%-6), Dogecoin (%-5.5), Polkadot (%-9), Bitcoin Cash (%-6.5), Litecoin (%-5.5), Solana (%-8) yer alıyor. ) ve Chainlink Bağlantısı (-8%) gibi zararları görüyoruz.

Ayrıca Uniswap, en dikkat çekiciler arasındaydı. DeFi coini %13 gibi çift haneli bir fiyat düşüşü kaydetti. Sonuç olarak, UNI 17 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Cryptocurrency Market Overview. Source: Quantify Crypto

Sonuç olarak, kümülatif piyasa değeri bir günde 80 milyar dolar ve iki günde 120 milyar dolardan fazla azalarak 1.3 trilyon dolara düştü.

Bu haber ilk olarak cryptopotato.com’da yayınlandı.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dogecoin Tv programından bu yana % 70 değer kaybetti!

Dogecoin fiyat analizi: DOGE’de %100 artış mı bekleniyor?

Kripto Para alım satım hacimleri %40 düştü!

Kripto Para alım satım hacimleri %40 düştü!